Transakcja przejęcia przez Cisco firmy Acacia pod znakiem zapytania

Wiele wskazuje na to, że planowane przez Cisco przejęcie firmy Acacia Communications (amerykański producent sprzętu używanego do budowania optycznych sieci komputerowych) może nie dojść do skutku. Informacja taka pojawiła się pod koniec zeszłego tygodnia na witrynie firmy Cisco.

Cisco

Czytamy w niej, że Cisco złożyło do sądu amerykańskiego w Delaware pozew, w którym domaga się natychmiastowego zablokowania podjętych ostatnio przez firmę Acacia działań, które zmierzają do anulowanie tej umowy.

Wstępna umowa dotycząca przejęcia przez Cisco firmy Acacia została podpisana dość dawno, bo w połowie 2019 roku. Acacia złożyła w zeszłym tygodniu oświadczenie, w którym informuje, że postanowiła rozwiązać umowę z Cisco ze skutkiem natychmiastowym.

Zobacz również:

  • Cyfrowy świat małych i średnich firm
  • Oracle może przystąpić do przejęcia firmy Cerner

Acacia stwierdza w oświadczeniu, że planowane przejęcie jest uzależnione od spełnienia określonych warunków, w tym zgody organów regulacyjnych kontrolując zgodność z prawem tego rodzaju transakcji. Jednym z takich warunków była zgoda chińskiego regulatora SAMR (State Administration for Market Regulation). Zgody takiej jak dotąd nie uzyskano, stąd taka decyzja. Jak zawsze w takich przypadkach, po odwołaniu się Cisco, o wszystkim zadecyduje sąd, a kwestia przejęcia pozostaje na dzisiaj otwarta.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200