Toshiba zapowiada netbooki UX z 10-calowymi ekranami

Toshiba zapowiedziała, że zamierza odświeżyć swoją linię netbooków o serię modeli UX z 10-calowymi ekranami.

Urządzenia z serii UX zostaną wyposażone w układy N280 Atom Intela, około 1GB pamięci operacyjnej i 160GB miejsca na dysku.

10,1-calowe ekrany LCD nowych netbooków umożliwią korzystanie z rozdzielczości 1024x600 pikseli. Poprzednie netbooki Toshiby oparte na Atomach, NB100, oferowały podobną rozdzielczość przy ekranach o przekątnej 8,9 cali. Okazało się jednak, że wielu klientów decydowało się na netbooki o nieco większych ekranach.

Toshiba zapowiada, że w nowych netbookach wydłużony zostanie również czas pracy baterii do około 4 godzin w porównaniu z 2,9 godzinami w modelach NB100.

Pomimo większego ekranu, nowe modele będą mniejsze od poprzedników. Netbooki UX mają oferować wymiary 26,3x19,2x3,1 cm i ważyć od 1,2 do 1,3 kilogramów w zależności od konfiguracji.

Seria UX trafi na półki sklepowe w Japonii już w tym tygodniu. Cena za model oscylować będzie w okolicy 650 dolarów. Toshiba jeszcze nie podjęła ostatecznej decyzji odnośnie międzynarodowej premiery netbooków.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200