Toshiba zamierza wejść na rynek komputerów naręcznych

Pierwszy komputer naręczny japońskiego producenta ma pojawić się na rynku w połowie br. Bliższe szczegóły dotyczące tego urządzenia na razie okryte są tajemnicą.

Toshiba postanowiła wejść na konkurencyjny rynek urządzeń naręcznych. W połowie roku na rynki Europy, Stanów Zjednoczonych i Japonii ma trafić jej pierwszy tego typu produkt, co do którego szczegółów na razie nie ujawniono.

Firma obecnie testuje różne systemy operacyjne, jednak nieoficjalnie mówi się o zastosowaniu w jej urządzeniach systemu Pocket PC Microsoftu. Toshiba, słynąca przede wszystkim z produkcji notebooków, wprowadziła już wcześniej do oferty małe komputery określane jako subnotebooki, ale dopiero teraz zamierza bezpośrednio konkurować z takimi producentami, jak Palm, Casio, Handspring czy Sony.

Zobacz również:

  • W październiku zadebiutują dwa nowe modele iPada

Przykładem ostatniego sukcesu na tym rynku może być właśnie Sony, która idąc tą samą drogą - od komputerów przenośnych do naręcznych - wprowadziła na rynek urządzenia Clie. Działają one pod kontrolą systemu Palm OS, ale oferują wiele nowych funkcji multimedialnych, niedostępnych w podobnych urządzeniach innych producentów.

W popularyzacji nowych produktów na rynku europejskim Toshibie będzie pomagać prawdopodobnie niemiecki Siemens, z którym firma podpisała już wcześniej porozumienie w zakresie projektowania i rozwoju nowej generacji telefonów komórkowych.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200