Toshiba szykuje tani odtwarzacz HD DVD?

Być może już w najbliższych tygodniach format HD DVD zyska poważną przewagę nad konkurencyjnym standardem Blu-ray. Z nieoficjalnych informacji wynika, że koncern Toshiba szykuje się do wprowadzenia na rynek odtwarzacza HD DVD, którego cena nie przekroczy 200 USD.

Pojawienie się w sprzedaży takiego urządzenia może poważnie przyczynić się do popularyzowania nowego formatu i ułatwić mu zwycięstwo w tzw. wojnie formatów. Gdyby Toshiba rzeczywiście wyceniła swój najnowszy odtwarzacz na ok. 200 USD, to wtedy urządzenie to kosztowałoby mniej niż 50% ceny najtańszego dostępnego obecnie w sklepach odtwarzacza Blu-ray.

Na razie jednak nie ma żadnej oficjalnej deklaracji w tej sprawie - przedstawiciele Toshiby potwierdzają, że wkrótce w ich ofercie pojawi się nowy odtwarzacz (ma on być dostępny w najbliższych tygodniach), ale nie podają żadnych informacji o jego przewidywanej cenie. Sugestie, jakoby urządzenie to miało kosztować poniżej 200 USD pochodzą od anonimowych przedstawicieli amerykańskiej sieci sklepów Wal-Mart - twierdzą oni, że Toshiba dostarczy im wkrótce odtwarzacze HD DVD w tej cenie.

Specyfikacja techniczna urządzenia nie jest na razie znana - specjaliści spodziewają się jednak, że będzie ono okrojone z większości zaawansowanych funkcji (aczkolwiek z pewnością będzie spełniało wszystkie podstawowe wymagania specyfikacji HD DVD). Z nieoficjalnych informacji wynika np. że odtwarzacz nie będzie raczej oferował obrazu w rozdzielczości 1080p, lecz tylko 1080i.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200