Toshiba rozwija ofertę bezprzewodowych sieci lokalnych

Toshiba Europe wprowadziła na rynek nowe produkty sieci bezprzewodowych (WLAN).

Toshiba Europe wprowadziła na rynek nowe produkty sieci bezprzewodowych (WLAN).

Nowy system posiada oprogramowanie komunikacyjne SPANWorks (Spontaneous Personal Area Networking), który pozwala użytkownikom na niezależne, bezprzewodowe uzyskanie dostępu do tradycyjnych sieci lokalnych i innych urządzeń, np. notebooków, celem wymiany każdego rodzaju informacji, od plików i prezentacji, do e-maili i wizytówek. Bezpośrednio po podłączeniu do sieci, SPANWorks automatycznie rozpoznaje innych użytkowników znajdu-jących się w pobliżu i pozwala na natychmiastowy transfer danych. System zawiera Wireless LAN Access Point (WLAN AP) i kartę PC Wireless LAN.

Dane przekazywane są falami elektromagnetycznymi z prędkością do 11 Mbps, co jest rów-noważne dla większości istniejących sieci LAN. Systemy bezpieczeństwa sieci WLAN oferu-ją bezpieczniejszy przepływ informacji w stosunku do sieci kablowych. Zwielokrotnione po-ziomy zabezpieczeń korzystają m.in. z 64 bitowego klucza kodowania danych WEP, autory-zacji punktu dostępu i innych tradycyjnych metod, jak identyfikacja hasła użytkownika.

WLAN AP umożliwia bezprzewodową łączność 30 użytkownikom i tak jak karta PC Wire-less LAN Type II, posiada certyfikat Wi-Fi nadany przez Wireless Ethernet Compatibility Alliance (WECA), do współpracy z każdym produktem w standardzie IEEE 802.11b.

Produkty Toshiba do komunikacji bezprzewodowej WLAN są już dostępne w sieci sprzedaży partnerów handlowych Toshiba. Cena karty PC Wireless LAN wynosi 549 PLN a Wireless LAN Access Point oferowany jest za 3999 PLN. Produkty te objęte są roczną gwarancją mię-dzynarodową.

Więcej informacji:

www.techmex.com.pl

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200