Toshiba nalega na unifikację następcy DVD

Mimo wielokrotnie ogłaszanego fiaska rozmów na temat unifikacji formatów następcy DVD, Toshiba ogłosiła, że będzie kontynuować działania mające na celu wypracowanie kompromisu. Choć negocjacje między grupami wspierającymi konkurujące standardy Blu-ray i HD-DVD już dawno stanęły w martwym punkcie, wciąż jest nadzieja na porozumienie.

"Dla dobra naszych użytkowników będziemy wciąż podejmować wysiłki w tym kierunku." - Powiedział Atsutoshi Nishida, nowy prezes Toshiby. Według niego powinno się położyć nacisk na pogłębienie badań i wspólne projekty, problemem jest jednak upór grupy promującej format Blu-ray. Jak twierdzi Nishida, jej stanowisko nie zostawia żadnego miejsca na negocjacje.

Przypomnijmy, że zarówno Toshiba jak i Sony planują rozpoczęcie sprzedaży urządzeń obsługujących nowe formaty jeszcze w tym roku. Według analityków, mimo początkowego zamieszania na rynku, doprowadzi to do sytuacji, w której Bluray opanuje rynek PC, podczas gdy HD-DVD używane będzie głównie do dystrybucji filmów.

O trwających negocjacjach pisaliśmy już wielokrotnie, między innymi w artykułach Sony i Toshiba - kompromis w sprawie następcy DVD? oraz Rozmowy Sony - Toshiba w martwym punkcie

Więcej informacji: Toshiba

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200