Toshiba dla [email protected]

Firma przekazała w ramach programu 4 tys. komputerów przenośnych. Notebooki trafią do nauczycieli w promocyjnej cenie, niższej od rynkowej o ponad 1 tys. złotych.

Toshiba przekazała na potrzeby programu [email protected] 4 tys. komputerów przenośnych. Program prowadzony jest już od 1997 roku w ramach Narodowego Programu Edukacji na Rzecz Społeczeństwa, we współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej, organizacjami pozarządowymi i prywatnymi firmami.

Japoński producent zaoferował nauczycielom możliwość zakupienia notebooków Satellite w cenie mniejszej o ok. 1,2 tys. zł (cena rynkowa komputera waha się wokół 4 tys. zł). Jako że ta cena okazuje się dla większości nauczycieli zbyt wygórowaną sumą, będą oni mogli zakupić sprzęt na preferencyjnych warunkach ratalnych. Dystrybucją sprzętu Toshiby zajmie się wyłączny dystrybutor jej sprzętu w Polsce, firma Techmex.

Przez cztery lata funkcjonowania programu [email protected], do polskich szkół trafiło prawie 60 tys. komputerów, w ok. 6 tys. pracowni komputerowych. Do końca października komputerów przybędzie o około jedną trzecią. Do końca tego roku wszystkie gimnazja mają zostać wyposażone w pracownie komputerowe. Do końca 2003 r. mają je mieć wszystkie szkoły średnie. Rok 2005 ma być według programu tym okresem, kiedy uczniowie wszystkich szkół w Polsce będą mogli skorzystać z zajęć komputerowych.

Do końca b r. przewidywane jest w ramach programu [email protected] uruchomienie trzystu Lokalnych Akademii Informatycznych przy szkołach średnich. W nich firmy wspierające przedsięwzięcie (Intel, Cisco Systems, Microsoft, Sun Microsystems czy Apple) będą szkolić uczniów szkół średnich, absolwentów i bezrobotnych w dziedzinie informatyki i obsługi komputera. Microsoft we współpracy z firmą Intel prowadzi natomiast szkolenia nauczycieli, z których skorzystało już ok. 60 tys. pracowników sektora szkolnictwa. Dwa najbliższe lata pozwolą na przeszkolenie dodatkowych 200 tys. pedagogów.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200