Tornado 2000 kończy działalność

Warszawska spółka jest kolejnym polskim dystrybutorem sprzętu komputerowego jaki w ciągu ostatnich miesięcy ogłosił upadłość. Jak twierdzi prezes zarządu Tornado, jeszcze w tym roku można się spodziewać następnych bankructw w branży dystrybucyjnej.

Warszawski dystrybutor sprzętu komputerowego spółka Tornado 2000 ogłosiła upadłość. Odpowiedni wniosek do sądu firma złożyła w marcu br, otrzymując decyzję o upadłości 25 kwietnia. Plan naprawczy wdrażany przez Tornado, polegający na redukcji zatrudnienia i zamknięciu wszystkich ośmiu oddziałów terenowych oddziałów, nie przyniósł oczekiwanych rezultatów. Firmie nie udało się również pozyskać inwestora. Spółka zajmowała się dystrybucją peryferiów i komponentów, nośników danych oraz materiałów eksploatacyjnych.

Na przestrzeni ostatnich kilku miesięcy upadłość ogłosiły inne znane firmy: Cadena Systems oraz TCH Components, tuż po niedoszłej do skutku fuzji z JTT Computer.

Zobacz również:

  • Włoska firma opracowała własną wersję Pegasusa
  • Chińskie drony wycofane z Rosji i Ukrainy

"Nie jest to upadek pierwszej tego typu firmy w bieżącym roku. Będą kolejne bankructwa, co związane jest w większości przypadków z utratą płynności finansowej przez firmy" - powiedział prezes zarządu spółki, Piotr Trando.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200