Tornado 2000 bankrutuje

Warszawskie Tornado 2000 jest kolejnym polskim dystrybutorem sprzętu komputerowego, który w ciągu ostatnich miesięcy ogłosił upadłość. Wcześniej upadłość ogłosiły: TCH Components i Cadena Systems. ''Nie będzie to jedyny w tym roku upadek tego typu firmy. Będą kolejne bankructwa, co jest związane z utratą przez dystrybutorów płynności finansowej'' - uważa Piotr Trando, prezes zarządu Tornado 2000.

Warszawskie Tornado 2000 jest kolejnym polskim dystrybutorem sprzętu komputerowego, który w ciągu ostatnich miesięcy ogłosił upadłość. Wcześniej upadłość ogłosiły: TCH Components i Cadena Systems.''Nie będzie to jedyny w tym roku upadek tego typu firmy. Będą kolejne bankructwa, co jest związane z utratą przez dystrybutorów płynności finansowej'' - uważa Piotr Trando, prezes zarządu Tornado 2000.

Tornado 2000 złożyło do sądu wniosek o upadłość w marcu br., a pozytywną decyzję o jego rozpatrzeniu otrzymało pod koniec kwietnia. Plan naprawczy wdrażany przez Tornado, polegający na redukcji zatrudnienia i zamknięciu wszystkich ośmiu oddziałów terenowych, nie przyniósł oczekiwanych rezultatów. Firmie nie udało się również pozyskać inwestora.

Firma Tornado 2000 zajmowała się dystrybucją sprzętu peryferyjnego, komponentów i materiałów eksploatacyjnych.


TOP 200