Topologia chmur: FinTech. Transformacja sektora finansów tematyką Huawei Finance Summit 2021

Został już tylko tydzień do flagowego szczytu technologii finansowych (FinTech) oraz technologii informacyjnych i komunikacyjnych (ICT) firmy Huawei. W tym roku, CIO by IDG, wspólnie z Huawei CEE Region, organizują konferencję w Wiedniu. Praktycy – specjaliści z branży finansowej oraz informatycznej z całego świata, będą rozmawiać o transformacji sektora finansów, jego automatyzacji, robotyzacji, kwestiach bezpieczeństwa i pracy w chmurze. Podzielą się doświadczeniami wyniesionymi z wdrożeń w swoich firmach, powiedzą, co i jak ich firmy i instytucje musiały przemodelować w pandemii.

Topologia chmur: FinTech. Transformacja sektora finansów tematyką Huawei Finance Summit 2021

Podczas Huawei Finance Summit eksperci zastanowią się nad nowym układem transformacji, nad tym jak najlepiej FinTech mógłby wspierać biznes finansowy, przedyskutują strategie ekosystemu branżowego, ale też pokażą aktualne praktyki w branży bankowej. Banki potrafią być w awangardzie zmian i podejmować wyzwania, antycypować odpowiedzi na ataki, by chronić powierzone im środki. Przedstawiciele instytucji finansowych, m.in. Banku Grecji i Raiffeisen Bank Polska opowiedzą o swoich doświadczeniach w realizacji wyzwań wynikających ze zmian otoczenia gospodarczego na wszystkich etapach cyfrowej transformacji.

Banki dążą do zapewnienia konsumentom nowych usług opartych na nowej architekturze, takich jak platforma usługowa oparta na chmurze, lub nowych ofert usług, takich jak Virtual Teller Machine (VTM). Wdrażają wysokowydajne sieci Wi-Fi, które będą musiały działać w wieloletniej perspektywie, a muszą być wysoce skalowalne i mieć olbrzymią wydajność.

Innymi słowy, infrastruktura musi nadążać za rozwojem usług finansowych. Oczekiwania klientów rosną, a zarazem nie chcą oni nawet zastanawiać się nad kwestiami bezpieczeństwa – bezpieczeństwo transakcji finansowych ma być jak powietrze – zauważymy dopiero jego brak. Czyż nie mawiamy, że coś jest bezpieczne „na bank”? Nowe produkty i usługi oznaczają jednak nowe wyzwania dla sieci, w tym więcej polityk bezpieczeństwa i częstsze zmiany konfiguracji. Tak więc sieci muszą wspierać łatwe, intuicyjne wręcz wdrażanie i zarządzanie.

Pamiętajmy, że coraz więcej działań o znaczeniu krytycznym dla biznesu przenoszonych jest do sieci – dotyczy to wszystkich branż. W takim modelu nawet pojedyncza awaria biznesowa poskutkuje lawiną strat finansowych i utratą reputacji. Zwłaszcza na to ostatnie instytucje sektora finansowego nie mogą sobie pozwolić, ponieważ infamia oznacza dla nich mniej więcej tyle co znalezienie się w obrębie oddziaływania czarnej dziury. Protokół ochrony redundancji i funkcji szybkiej konwergencji są obowiązkowe dla sieci.

W odróżnieniu od „zwykłych” usług, działalność finansowa ma wyższe wymagania w zakresie bezpieczeństwa. BPCE uważa bezpieczeństwo za kolejny kluczowy punkt przy projektowaniu swoich sieci. Wymagania dotyczące bezpieczeństwa obejmują nie tylko bezpieczeństwo urządzeń, ale także bezpieczeństwo sieci i użytkowników.

Podczas HFS’21 będzie można zapoznać się z case studies z całej Europy, co może pomóc w znalezieniu optymalnych odpowiedzi na wszystkie powyższe kwestie. I tak, szwajcarski gigant ubezpieczeń, Helsana, który ubezpiecza ok. 700 tys. szwajcarskich pracowników, zyskał przewagę technologiczną i ekonomiczną dzięki standaryzacji swojej infrastruktury. Taka zunifikowana infrastruktura jest czystsza i prostsza, oferuje wszechstronną funkcjonalność przy jednoczesnym obniżeniu kosztów zakupu i utrzymania. Wysoce zaawansowana technologia jest ekologiczna - ma mniejszy fizyczny wpływ na środowisko, co pozwala zaoszczędzić miejsce, zmniejszyć zużycie energii i obniżyć ogólne koszty operacyjne. Najpierw, pod koniec 2019 Helsana zmodernizowała się do Huawei OceanStor Dorado all-flash storage (to pierwsze wdrożenie tego wysokiej klasy systemu pamięci masowej flash w Europie Zachodniej), w tym roku zaś Helsana zastąpiła swój system produkcji blokowej dwoma systemami pamięci masowej OceanStor Dorado high-end, wyposażonymi w Data Management Engine (DME) Huawei, który umożliwia jednolite zarządzanie wszystkimi systemami z poziomu jednej platformy. OceanStor Dorado wykorzystuje architekturę niezawodności E2E na poziomie komponentów, architektury, produktu, rozwiązania i chmury, aby spełnić wymagania w scenariuszach pełnej integracji i zapewnić dostępność usług na poziomie 99,9999%. Rozwiązanie to zaspokaja również wymagania dużych baz danych w zakresie pamięci masowej, szczególnie w branży usług finansowych (FSI). W obu przypadkach migracja danych została przeprowadzona przez Huawei, przy ścisłej współpracy z zespołem Helsany.

To tylko jedna z historii sukcesów trudnego i kluczowego wdrożenia. Jej autorów będzie można poznać na na Huawei Finance Summit 2021. Do zobaczenia 14 października!

Szczegóły i rejestracja

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200