Tomasz Orlik w zarządzie PFR TFI SA

Z początkiem stycznia do zarządu PFR TFI SA dołączył Tomasz Orlik. Na stanowisku członka zarządu ds. operacyjnych odpowiada w PFR TFI za procesy operacyjne funduszy inwestycyjnych zamkniętych oraz wyceny aktywów funduszy. W dotychczasowej karierze odpowiadał m.in. za projekty związane z zarządzaniem funduszami, aktywami i zarządzaniem ryzykiem.

Tomasz Orlik w zarządzie PFR TFI SA

Tomasz Orlik

Tomasz Orlik ukończył studia magisterskie i doktoranckie w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie oraz studia podyplomowe w Wyższej Szkole Ubezpieczeń i Bankowości. Ma licencję maklera papierów wartościowych.

W dotychczasowej karierze zawodowej odpowiadał przede wszystkim za projekty związane z zarządzaniem funduszami, aktywami i zarządzaniem ryzykiem.

W 1992 rozpoczął obsługę funduszy powierniczych w Banku Pekao SA, i następnie w 1993 w Financial Services Ltd. odpowiedzialny był za projekty konsultingowe. W 1997 roku został dyrektorem w Pioneer TFI SA, a następnie członkiem zarządu Pioneer PTE SA. W 2000 był zaangażowany w utworzenie Pioneer Pekao Investment Management SA i został powołany na stanowisko wiceprezesa zarządu.

Od 2001 roku pełnił funkcję członka Rady Nadzorczej Pioneer Pekao TFI SA, a od 2010 do 2018 roku wiceprezesa zarządu spółki. Podczas pracy w Grupie Pioneer Investments był zaangażowany w projekty restrukturyzacyjne w regionie Europy Środkowo-Wschodniej oraz za wdrożenia systemów informatycznych do zarządzania aktywami, zarządzania ryzykiem.

Jest autorem licznych publikacji na temat rynku kapitałowego, funduszy inwestycyjnych, produktów emerytalnych i oszczędności gospodarstw domowych w Polsce.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200