TomTom zatrudnia w Łodzi

Zatrudnieni w Łodzi specjaliści będą pracować nad technologiami dla cyfrowych map przyszłości. Technologie trójwymiarowe pozwolą określać zróżnicowanie terenu, co profesjonalnym użytkownikom pozwoli na niższe spalanie i koszty transportu - urządzenie może wskazać bieg, na którym aktualnie powinna poruszać się ciężarówka.

W łódzkim centrum do pisania aplikacji stosowane są rozwiązania open source - Java, czy Linux. Dlatego spółka chce wspierać środowisko użytkowników tych technologii, czerpać z ich doświadczeń oraz pozyskiwać talenty do pracy, angażując się w konferencje, rekrutując pracowników na łódzkich uczelniach. W centrum pracują również cudzoziemcy m.in. z Hiszpanii i Portugalii. "Potrzebujemy ludzi z bardzo dobrą znajomością narzędzi programistycznych, ale także tych, którzy potrafią rozwiązywać problemy inżynierskie - jak z ogromnego zbioru danych pozyskać konkretne informacje. Do tego wymagana jest nie tylko znajomość informatyki, ale fizyki, matematyki, statystyki" - wyjaśnia Krzysztof Miksa.

Kandydatom do pracy firma oferuje wewnętrzne - często zagraniczne - szkolenia, pracę w międzynarodowym środowisku. "Stawiamy na dobrą atmosferę, możliwość wymiany myśli, dyskusji, wzajemnego uczenia" - mówi szef łódzkiego centrum. Podkreśla także, że praca w TomTom to doskonała okazja, aby poznać stosowaną tu inżynierię oprogramowania na wysokim poziomie z wykorzystaniem technik agile (m.in. Scrum, test driven development) oraz wzorców projektowych.

Zobacz również:

  • Najnowsze badanie dotyczące AI: praca będzie, ale będzie jej mniej

GPS przyszłości

Zatrudnieni w Łodzi specjaliści będą pracować nad technologiami dla cyfrowych map przyszłości. Technologie trójwymiarowe pozwolą określać zróżnicowanie terenu, co profesjonalnym użytkownikom pozwoli na niższe spalanie i koszty transportu - urządzenie może wskazać bieg, na którym aktualnie powinna poruszać się ciężarówka. Sercem każdej nawigacji jest baza danych, dzięki podłączeniu urządzeń do Internetu, możliwa będzie wymiana danych, edycja mapy niemal na żywo bez czekania na kolejne aktualizacje, większe bezpieczeństwo wynikające z bardziej dokładnych informacji, pozyskiwanie danych o faktycznych czasach podróży, dane o aktualnym i przewidywanym natężeniu ruchu.


TOP 200