Token USB RSA SecurID 6100

RSA zaprezentowała w Hanowerze (CEBIT) nowe urządzenie uwierzytelniające - token USB RSA SecurIDR 6100.

Token (rodzaj karty chipowej) ze złączem USB wchodzi w skład pakietu rozwiązań RSA Smart Card i jest przeznaczony do uwierzytelniania dwuskładnikowego oraz zarządzania certyfikatami cyfrowymi.

Rozwiązanie oparte na tokenach USB RSA SecurID 6100 różni się od tradycyjnych systemów zarządzania dostępem tym, że nie wymaga wdrażania infrastruktury czytników.

Zobacz również:

Token USB RSA SecurID 6100 USB jest urządzeniem uwierzytelniającym opartym na Javie. Token można podłączyć do portu USB komputera osobistego. Użytkownikom wystarcza jedno urządzenie, aby uwierzytelnić się w celu uzyskania dostępu do chronionych aplikacji. Rozwiązanie można rozszerzać dodając aplety Javy.

Token USB RSA SecurID 6100 jest częścią rozwiązania RSA Smart Card. Działa w połączeniu z oprogramowaniem RSA SecurID Passage, które zapewnia obsługę certyfikatów w środowiskach Microsoft Windows oraz jednorazową rejestrację w różnorodnych aplikacjach korzystających z certyfikatów, takich jak sieci VPN, przeglądarki WWW i programy pocztowe.

Technologii USB tradycyjnie używa się do "blokowania" laptopów, komputerów biurkowych, a nawet poszczególnych aplikacji, korzystając z technik zabezpieczających takich jak kod PIN i uwierzytelnianie biometryczne (np. skanowanie linii papilarnych). Ten sam oparty na Javie układ kryptograficzny, którego używa się w rozwiązaniu RSA Smart Card, jest teraz dostępny w postaci tokena USB.

Rozwiązanie RSA SecurID 6100 USB Token ma pojawić się na rynku w maju br.


TOP 200