To przejęcie usprawni pracę usługi Teams

Gigant z Redmond przejął firmę Peer5, dostawcę rozwiązań (eCDN; electronic Content Delivery Network) bazujących na technologii WebRTC. Microsoft podał taką informację wczoraj, nie ujawniając jednak kwoty transakcji.

Teams

Firma Peer5 została założona niecałe 10 lat temu, jest członkiem organizacji W3C, ma swoje biura w Kalifornii (USA) i Tel Awiwie (Izrael), i ma duże doświadczenie w analityce Big Data, wirtualizacji danych i budowaniu sieci CDN.

Microsoft zamierza wykorzystać opracowaną przez Peer5 technologię (stosowaną przy projektowania i budowaniu elektronicznych systemów dostarczania treści) do usprawnienia pracy firmowej aplikacji odpowiedzialnej za strumieniowe transmitowanie na żywo przekazów wideo, która obsługuje jego usługę Teams.

Zobacz również:

  • Superaplikacje: kolejny ważny temat dla korporacyjnego IT?
  • Google przedstawia Gemini – nowy model AI
  • Broadcom coraz bliżej sfinalizowania transakcji przejęcia firmy WMware

Zaprojektowana przez Peer5 aplikacja tego typu działa obecnie w przeglądarkach, gdzie odpowiada za optymalne wykorzystanie przepustowości podczas obsługiwania biznesowych sesji wideo. Zaletą technologii jest to, że nie wymaga instalowania na punktach końcowych dodatkowego oprogramowania ani wprowadzania zmian w fizycznej infrastrukturze sieci.

Microsoft zapowiada, że wprowadzi technologię Peer5 do własnego rozwiązania tego typu, wspierając jednocześnie podobne usługi eCDN, z których korzystają certyfikowani partnerzy. Zapewnia też, że obecni klienci przejętej firmy będą mogli nadal korzystać z istniejących usług Peer5, integrując je z usługami Microsoft Teams, Stream i Yammer.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200