To przejęcie świadczy o tym, że NetApp stawia na rozwiązania chmurowe

NetApp ogłosił wczoraj, że podjął decyzję o kupnie firmy CloudCheckr, specjalizującej się w projektowaniu oprogramowania optymalizującego funkcjonowanie chmurowych środowisk obliczeniowych. W opinii analityków krok taki wpisuje się w szerszą strategię przyjętą ostatnio przez NetApp, która kładzie większy nacisk na nowy model zarządzania kosztami chmury, jakim jest FinOps.

Foto: Kindel Media/Pexels

Wartość transakcji nie została jak dotąd podana do publicznej wiadomości. NetApp twierdzi, że przejęcie CloudCheckr pozwoli firmie lepiej ocenić koszty utrzymania w ruchu aplikacji chmurowych, co w obecnej rzeczywistości, w której coraz więcej firm przenosi swoje systemy IT do chmury, nabiera pierwszorzędnego znaczenia. Koszty takich operacji stały się przeszkodą dla wielu chcących się zdecydować na taki krok przedsiębiorstw, dlatego rozwiązania opracowane przez CloudCheckr są bardzo pomocne.

Analitycy zwracają uwagą na fakt, że NetApp tuż przed przejęciem CloudCheckr zdecydował się kupić firmę Spot. Jest to znany dostawca rozwiązań CloudOps, które automatyzują i optymalizują zadania związane z zarządzaniem środowiskami obliczeniowymi bazującymi na publicznych chmurach. To też świadczy o tym, że NetApp wiąże swoją przyszłość z technologiami używanymi przez chmury.

Zobacz również:

  • Ważne trendy na 2024
  • Broadcom coraz bliżej sfinalizowania transakcji przejęcia firmy WMware

Na koniec warto przypomnieć, że NetApp nawiązał niedawno współpracę z Amazon Web Services, która przewiduje zintegrowanie pamięci masowych NetApp oraz stworzonego przez tę firmę systemu operacyjnego zarządzającego macierzami, z opracowaną przez AWS usługą FSx.

Amazon FSx for NetApp ONTAP zapewnia klientom rozwiązań firmy NetApp możliwość korzystania ze środowiska przechowywania plików Amazon i zarządzania nimi tak, jak standardową pamięcią lokalną. Usługa zapewnia programistom AWS funkcje ONTAP bez konieczności uczenia się, jak wdrażać i zarządzać systemami ONTAP. Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200