To narzędzie pozwoli firmom uzyskać neutralność węglową

Microsoft zapowiedział w ostatnich dniach nowy produkt, które pomoże klientom spełniać wymogi przejrzystości dotyczące tzw. neutralności węglowej. Chodzi o narzędzie pozwalające kontrolować firmom poziom emisji do atmosfery dwutlenku węgla wytwarzanego przez te chmurowe środowiska IT, z usług których korzystają – a więc tego czynnika, który w największym stopniu zanieczyszcza naszą planetę.

Ekologia

Opracowywane przez Microsoft oprogramowanie – nazwane przez ich twórców kalkulatorem zrównoważonego rozwoju - korzysta ze sztucznej inteligencji i zaawansowanych metod analitycznych, które to technologie dostarczają właścicielowi chmury komplet informacji pozwalających aktywnie redukować poziom emisji szkodliwego gazu.

Inicjatywa opracowania takiego narzędzia (które nosi nazwę Microsoft Sustainability Calculator) wpisuje się w szerszą, przyjętą przez Microsoft na początku tego roku strategię, która zakłada iż firma osiągnie tzw. neutralność węglową najpóźniej do końca tej dekady.

Zobacz również:

Kalkulator zrównoważonego rozwoju firmy został już udostępniony do testowania wygranej grupie użytkowników w postaci tzw. wersji zapoznawczej. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj.


TOP 200