To narzędzie pozwala szybko załatać serwery Exchange

Microsoft opublikował co prawda na początku marca awaryjne poprawki zabezpieczające serwery Exchange przed atakami, ale mając świadomość tego, że na całym świecie pracuje obecnie grubo ponad 80 tysięcy podłączonych do internetu, niezałatanych dalej serwerów Exchage, zdecydował się ułatwić życie administratorom systemów IT, oferując im takie właśnie narzędzie.

Exchange

Korporacja uznała, że istnieje potrzeba opracowania prostego, łatwego w użyciu, zautomatyzowanego rozwiązania, które spełniłoby potrzeby klientów korzystających zarówno z bieżących, jak i nieobsługiwanych wersji lokalnych serwerów Exchange. Stąd inicjatywa, która likwiduje w serwerach Exchane te niezwykle groźne podatności.

Zainteresowanych tym narzędziem, określonym przez jego twórców jako One-Click Microsoft Exchange On-Premises Mitigation Tool – March 2021, użytkowników zachęcamy do odwiedzenie tej strony Microsoft Security Response Center

Zobacz również:

  • Apple wprowadza na rynek iOS 15.6.1 z ważnymi poprawkami
  • Microsoft apeluje o pilną modyfikację serwerów pocztowych Exchange
  • CrowdStrike dodaje do platformy Falcon sztuczną inteligencję

(https://msrc-blog.microsoft.com/2021/03/15/one-click-microsoft-exchange-on-premises-mitigation-tool-march-2021/), z której można je pobrać.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200