To narzędzie daje gwarancję, że kod źródłowy jest bezpieczny

Jak bezpiecznie zrobić backup kodu źródłowego? Na to pytanie starała się znaleźć odpowiedź firma Xopero Software, która opracowała rozwiązanie do wykonywania backupu zasobów. Nosi ono nazwę GitProtect.io i jest dostępne na deweloperskiej witrynie GitHub Marketplace.

To narzędzie daje gwarancję, że kod źródłowy jest bezpieczny

Fot. Markus Spiske, Pexels

Starając się zabezpieczyć kod źródłowy, niektóre firmy sięgają po wirtualizację i snapshoty lokalnych instancji Git. Te podejścia są jednak mocno ograniczone. Długoterminowe utrzymanie skryptów generuje wysokie koszty administracyjne. Rozwiązania te nie zapewniają też możliwości weryfikacji backupu, automatyzacji, centralnego zarządzania oraz często nie dają gwarancji na przywrócenie danych w momencie jakiejkolwiek awarii, co w zasadzie czyni kopię bezużyteczną.

Mając świadomość tych ograniczeń oraz tego, tego, że rynek backupu kodu źródłowego raczkuje, firma Xopero Software opracowała w ramach projektu GitProtect.io oprogramowanie do backupu GitHub i Bitbucket. Narzędzia pozwalają użytkownikom tworzyć kopie zapasowe repozytoriów i metadanych, jak również przechowywać i archiwizować repozytoria.

Zobacz również:

  • Liderzy IT mają problemy z modernizacją aplikacji – wyniki badania

Rozwiązanie jest dostępne razem z konsolą centralnego zarządzania oraz funkcjami disaster recovery. Oprogramowanie jest kompatybilne z niemal dowolnym magazynem danych (chmurowym i lokalnym), więc nie ma potrzeby inwestowania w dodatkową infrastrukturę IT.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200