To irytujące IT

Wolno działające albo niedostępne aplikacje oraz zbyt długi czas usuwania awarii to najważniejsze źródła niezadowolenia użytkowników IT w międzynarodowych firmach z pracy ich działów informatycznych.

Ankieta, przeprowadzona przez agencję badawczą Vanson Bourne na zlecenie firmy Citrix, wskazuje na istniejące napięcia pomiędzy użytkownikami końcowymi, a pracownikami IT.

42% użytkowników narzeka na długi czas rozwiązywania problemów przez działy IT. Jedna czwarta ankietowanych pracowników firm denerwuje konieczność kontaktowania się z działami IT w celu poinformowania o problemach. 35% użytkowników uważa, że działy IT nie sprzyjają efektywnej pracy, a wręcz ograniczają możliwość osiągnięcia sukcesu przez firmę.

55% użytkowników za najbardziej irytujące uważa wolno działające aplikacje, a 34% - co jest oczywiste - te aplikacje, które w ogóle nie chcą działać. 68% respondentów uważa, że przypadki brak dostępu do aplikacji są znaczącym problemem w firmie i wpływają istotnie na efektywność pracy.

"Problemy pojawiają się po obu stronach - użytkowników, którzy po nieudanych próbach konsultacji z help desk zmuszeni są do naprawienia problemów z oprogramowaniem, oraz po stronie działów IT, borykających się z problemem ograniczonego budżetu i wzrastających oczekiwań w zakresie dostępności aplikacji" - podsumowuje Karl-Heinz Warum, dyrektor generalny i wiceprezes Citrix Systems w regionie Europy Centralnej.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200