Tiscali przejmuje przodującego francuskiego dostawcę Internetu

W ten sposób powstanie największy, niezależny od byłych narodowych monopolistów telekomunikacyjnych, operator internetowy w Europie.

Tiscali, włoski operator internetowy i telekomunikacyjny, zamierza kupić Liberty Surf, jednego z głównych dostawców internetowych we Francji. Wartość transakcji, która ma zostać zawarta w akcjach i gotówce, szacowana jest na 646 mln euro. Sprzedającym będzie brytyjska firma Kingfisher i włoski operator telekomunikacyjny [email protected]

Dzięki tej umowie Tiscali stanie się największym niezależnym europejskim dostawcą Internetu. Jej łączna liczba subskrybentów wyniesie 10,7 mln osób, z czego 4,9 mln będzie aktywnymi użytkownikami jej serwisów - podają przedstawiciele firmy.

Zobacz również:

  • Wirusy na Androida - popularne i niebezpieczne zagrożenia

Dwaj bezpośredni rywale nowej spółki, najwięksi operatorzy Internetu w Europie, T-Online International i francuski Wanadoo, należą w większości do byłych narodowych monopolistów telekomunikacyjnych - odpowiednio Deutsche Telekom i France Telecom.

***

Tiscali finalizuje przejęcie World Online

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200