Tiscali łączy się z World Online za 5,1 mld USD

W ten sposób powstanie drugi co do wielkości operator internetowy w Europie.

Tiscali, włoski operator internetowy i telekomunikacyjny, połączy się z holenderskim operatorem World Online International, w wyniku czego powstanie drugi co do wielkości dostawca usług internetowych w Europie. Wartość transakcji, która ma zostać sfinalizowana w formie wymiany akcji, wyniesie ok. 5,1 mld USD.

Przedstawiciele łączących się firm twierdzą, że fuzja pomoże im w zajęciu silnej pozycji na rynku zintegrowanych usług komunikacyjnych i internetowych, przeznaczonych dla klientów indywidualnych i korporacyjnych.

Nowo powstała spółka będzie działać pod nazwą Tiscali. Jej siedziba będzie się mieścić we Włoszech. Ogólna liczba zarejestrowanych abonentów połączonych firm wyniesie 6,1 mln w 15 krajach Europy. Firmy mają także licencje na świadczenie usług telefonicznych w 10 krajach, a w dwóch kolejnych są w trakcie procesu jej uzyskiwania.

Największym operatorem usług internetowych w Europie jest obecnie T-Online International, dział niemieckiego koncernu Deutsche Telekom. W ostatnich dniach T-Online poinformował o przejęciu za prawie 480 mln USD hiszpańskiej spółki internetowej Internet Factory, mającej 2,3 mln zarejestrowanych użytkowników.

Po połączeniu Tiscali i World Online International, europejski oddział America Online spadnie na trzecie miejsce pod względem wielkości wśród operatorów internetowych na Starym Kontynencie.

***

T-Online kupuje Ya.com Internet Factory za 496 mln USD

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200