Time Warner i EMI idą na ustępstwa Unii Europejskiej

Time Warner i EMI Group przedstawiły plan ustępstw, mających zadośćuczynić wymaganiom Unii Europejskiej, która miała zastrzeżenia co do fuzji tych dwóch koncernów medialnych. Zachodziła bowiem obawa ...

Time Warner i EMI Group przedstawiły plan ustępstw, mających zadośćuczynić wymaganiom Unii Europejskiej, która miała zastrzeżenia co do fuzji tych dwóch koncernów medialnych. Zachodziła bowiem obawa o zmonopolizowanie europejskiego rynku wydawnictw muzycznych.

Propozycja ustępstw, którą firmy określiły jako "zrównoważonym zestawem zadośćuczynień", ma - ich zdaniem - przyczynić się do "wzrostu konkurencyjności na europejskim rynku przemysłu muzycznego". Wartość połączenia koncernów, zapowiedzianego w styczniu br., oceniana jest na 20 mld USD.

Nowa propozycja firm zakłada możliwość sprzedaży wybranych koncernów fonograficznych i udziałów z branży wydawnictw muzycznych. Nie ujawniono jednak, co konkretnie miałoby zostać sprzedane.

Przedstawiciele koncernów wierzą, że Unia ostatecznie zaakceptuje fuzję. Twierdzą też, że będą nadal prowadzili negocjacje z reprezentantami Unii, aż do 18 października, kiedy to ma zostać wydana ostateczna decyzja dotycząca możliwości połączenia.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200