TikTok wkracza do odbiorników TV

Twórcy znanej chińskiej aplikacji porozumieli się z południowokoreańską firmą Samsung i uzgodnili, że już wkrótce będzie ją można instalować w pamięci telewizorów.

TikTok

Należy jednak pamiętać, że aplikację będzie można instalować w pamięci tylko niektórych modeli wyprodukowanych do tej pory inteligentnych telewizorów (czyli określanych mianem Smart TV). Samsung zapowiada też, że od przyszłego roku będzie ją preinstalować na wszystkich nowych urządzeniach.

Usługę będzie można instalować tylko w pamięci telewizorów wyprodukowanych w ostatnich trzech latach. Są to telewizory, którymi zarządza oprogramowanie Tizen 4.0, których premiera miała miejsce w 2018 roku. Wcześniejsze modele telewizorów Samsung nie wspierają tego rozwiązania, dlatego ich użytkownicy muszą obejść się smakiem, gdyż nie można na nich instalować usługi TikTok.

Zobacz również:

Samsung zapowiada, że usługę TikTok będą mogli instalować w Europie na swoich telewizorach najpierw Brytyjczycy, a w kolejnych tygodniach podobne rozwiązanie będzie wdrażane sukcesywnie w pozostałych krajach naszego kontynentu.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200