TikTok testuje własną funkcję „retweet”

TikTok zaczął testować nową funkcję, która realizuje podobne zadanie co mechanizm retweetowania wbudowany w znaną usługę Twitter. Pozwala ona użytkownikom w odpowiedzi na tweety udostępniać ponownie dołączone do nich treści wideo, i to bez konieczności wysyłania ich oddzielnie jeden po drugim oraz z możliwością dołączania do nich komentarzy.

Grafika: TikTok

TikTok umieścił przycisk aktywujące tę funkcję w sekcji „Share” (Opublikuj), w której obecnie znajdują się opcje pozwalające udostępniać treści określonym obserwatorom lub rozsyłać je do innych aplikacji, takich jak WhatsApp czy Instagram. Pomimo podobieństwa, opracowana przez TikTok funkcja pracuje nieco inaczej niż ta, którą oferuje Twitter. Nie dodaje ona ponownie rozsyłanych zasobów wideo do naszego profilu, a umieszcza je tylko w kanałach osób obserwujących, konkretnie w sekcjach „For You”.

Użytkownik może ponownie rozsyłać tylko te treści wideo, które pojawiają się w sekcji „For You”, nie może ponownie rozsyłać tych treści, które znajdzie w swojej skrzynce odbiorczej lub w sekcji „Discover” (Odkryj). Udostępnione w ten sposób treści będą rozsyłane wyłącznie do tych osób, które nas obserwują. Ma to na celu zapobieganie takim np. praktykom, jak rozsyłanie treści wideo zawierających filmy, które ich twórca chce w ten sposób reklamować i promować.

Zobacz również:

  • Android Enterprise czyli służbowe telefony pod kontrolą
  • WhatsApp zwiększy do 2 GB wagę załączników w konwersacjach
  • Aplikacja TikTok bije rekordy pobrań

Użytkownicy, którzy testują nową funkcję, mają też możliwość dołączania do rozsyłanych w ten sposób treści wideo komentarzy, w których mogą wyjaśniać dlaczego zdecydowały się publikować dany zasób wideo ponownie.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200