TikTok dołączył do GSMA

Znana platforma komunikacyjna i rozrywkowa TikTok dołączyła do GSMA, mając nadzieję, że pozwoli jej to nawiązać współpracę z innymi podmiotami działającymi na mobilnym rynku internetowym oraz pozwoli jej wspierać i rozwijać nowe mobilne technologie.

Ocenia się iż członkostwo TikTok’a w GSMA to ważny krok dla platformy w jej rozwoju i budowaniu zaufania jako lidera branży. Dołączenie do globalnej organizacji zrzeszającej podmioty z branży mobilnej to okazja do dzielenia się wiedzą i wspierania innowacyjnych projektów, które przyniosą korzyści wszystkim uczestnikom i podmiotom rynku telekomunikacyjnego.

"Misją TikToka jest pobudzanie kreatywności i sprawianie radości. We współpracy z setkami telekomów na całym świecie ułatwiliśmy naszym użytkownikom i partnerom tworzenie i publikowanie materiałów wideo oraz zaangażowanie w naszą niesamowitą platformę" - powiedział David Saidden, Director of Distribution Partnerships, TikTok. "Jako część GSMA, zyskaliśmy możliwość jeszcze lepszego realizowania tych celów - wzbogacamy innowacje w zakresie technologii 5G, usprawniamy proces udostępniania treści poprzez infrastrukturę CDN i Edge oraz stajemy się pionierem dostarczania nowych metod łączności na rozwijających się rynkach".

Zobacz również:

  • Ważne trendy na 2024
  • API integrujące chmury z sieciami telekomunikacyjnymi
  • Nowa inicjatywa TikToka ma przekonać Europejczyków, że ich dane są bezpieczne

GSM Association jest największą organizacją wspierającą globalny ekosystem mobilny, reprezentującą zarówno operatorów komórkowych, producentów urządzeń, jak i firmy softwarowe oraz organizacje internetowe, wraz z powiązanymi sektorami branżowymi. Działania GSMA obejmują rozwój polityki i wyznaczanie standardów w zakresie najważniejszych wyzwań dla mobilności, takich jak 5G, Internet Rzeczy, roaming, sztuczna inteligencja, bezpieczeństwo i technologia SIM, a także walkę z głównymi cyfrowymi wyzwaniami społecznymi, m.in. cyfrowym wykluczeniem.

Źródło: grayling.com

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200