TikTok deklasuje konkurencję

TikTok jest obecnie najpopularniejszą na świecie mobilną aplikacją do prowadzenia rozmów wideo - w 2020 roku został pobrany ponad 660 mln razy. Pomimo obaw związanych z prywatnością, aplikacja cieszy się dalej rosnącym zainteresowaniem i wszystko wskazuje na to, że bieżący rok będzie dla niej również bardzo udany.

TikTok

Dane zebrane i opublikowane przez serwis Finbold pokazują, że drugie miejsce w tym rankingu zajmuje mało znana w Europie aplikacja Singapur Likee (270,3 mln pobrań w 2020 roku). Trzecie miejsce przypadło aplikacji wyprzedza TikTok, odnotowując 270,3 miliona pobrań, której depcze po piętach aplikacja SnackVideo (233,57 mln pobrań).

Pomimo tego, że to powszechnie znana i dobrze rozpoznawalna marka, YouTube zajmuje czwarte miejsce z 222,7 mln pobrań. Pierwsza piątkę zamyka TikTok Lite (141,8 mln pobrań).

Zobacz również:

  • Wydanie RC2 jądra systemu Linux 5.15 opublikowane
  • W tej usłudze automat rozpozna i usunie niedozwolone treści
  • Facebook stawia na wirtualne pokoje spotkań

Kolejne mobilne aplikacje wideo, które zmieściły się w pierwsze dziesiątce, to Moj (93,87 mln pobrań), Zili (84,11 mln pobrań), MX TakaTak (81,7 mln pobrań), Josh (78,13 mln pobrań) i Uvideo (74,95 mln pobrań).

Popularność aplikacji TikTop poszybowała w górę po wybuchu pandemii koronawirusa. Lockdown spowodował, że wiele osób było zmuszonych pozostać w domu, poszukując wtedy aplikacji, dzięki której mogliby porozumiewać się ze znajomymi. Skorzystał na tym TikTok, oferując użytkownikom możliwość alternatywnego sposobu udostępniania treści online poprzez tworzenie krótkich filmów z muzyką, filtrami i innymi funkcjami.

Pomimo tego, że TikTok utracił tak potężny rynek jak Indie (decyzją rządu Hindusom nie wolno go używać), to konkurencja – w tym Facebook i Instagram – póki co przegrywa z nim.


TOP 200