TikTok Global – to nazwa nowej spółki, dzięki której ta znana usługa będzie dalej funkcjonować na amerykańskim rynku

Wydaje się iż klamka zapadła. Oracle ogłosił oficjalnie w weekend, że po upewnieniu się iż transakcja taka zostanie zaakceptowana przez administrację amerykańską, zdecydował się zostać mniejszościowym udziałowcem w globalnym biznesie TikTok, którego właścicielem jest chińska korporacja ByteDance.

Oracle

W wydanym z tej okazji komunikacie czytamy, że po zawarciu takiej transakcji w USA pojawi się nowa spółka TikTok Global i Oracle będzie w niej pełniło rolę „zaufanego dostawcy technologii”. Szczególnie ważne jest tu słowo „zaufanego”, gdyż jak wiadomo rząd amerykański zamierzał zakazać używania aplikacji TikTok w USA argumentując, że zagraża ona bezpieczeństwu narodowemu.

Prezydent Trump podpisał nawet pod koniec zeszłego tygodnia nowe rozporządzenie, zgodnie z którym od niedzieli 20 września amerykanie nie mogą już pobierać dwóch chińskich aplikacji: TikTok i Wechat. Jednak już po kilku godzinach w sobotę Trump ogłosił, że jak to określił daje firmie Oracle swoje „błogosławieństwo” i może ona w tej sytuacji przystąpić do finalizowania operacji przejęcia części biznesu firmy TikTok (chodzi o udziały rzędu 12,5%). i powołania do życia nowej spółki TikTop Global.

Zobacz również:

  • Re_Open_UK: ponad 500 mln zł pomocy dla polskich firm, które ucierpiały na Brexicie
  • TikTok na cenzurowanym
  • Rynek e-commerce może zostać wkrótce gruntownie przebudowany

Firma TikTok potwierdziła tę wiadomość informując jednocześnie, że w całej operacji weźmie też udział amerykańska korporacja Walmart, która stanie się właścicielem 7,5 % udziałów. Tym samym firmy amerykańskie mogą się stać właścicielem 20% udziałów w firmie TikTok. Kolejnym ważnym punktem porozumienia jest też to, że ByteDance zapowiada iż zainicjuje proces IPO, co doprowadzi do wprowadzenia nowej firmy TikTok Global na amerykańską giełdę.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200