Thomson przejmie kolejny dział Philipsa

Firma zawarła wstępną umowę dotyczącą wykupienia działu Content Creation od holenderskiego koncernu. Jednostka ta zajmuje się opracowywaniem rozwiązań dla dostawców zawartości, reklamodawców i nadawców przekazów wideo działających na rynku business-to-business.

Thomson Multimedia przejmie działu Content Creation od firmy Philips. Będzie to kolejna transakcja zawarta w tym roku pomiędzy firmami. Jej wartość nie jest jeszcze znana. W marcu Thomson kupił od holenderskiego koncernu dział Professional Broadcast, który podobnie jak Content Creation specjalizuje się w opracowywaniu systemów dla nadawców.

Planowana transakcja ma przyczynić się do uzupełnienia usług IT Broadcasting oferowanych przez Thomson. Obejmują one rozwiązania business-to-business z zakresu cyfrowych systemów produkcji, zarządzania i dystrybucji materiałów video dla nadawców, dostawców zawartości programowej, operatorów sieci oraz reklamodawców.

Zobacz również:

  • Rynek komputerów kwantowych wzbogacił się o nową firmę
  • Jest mocne weto w sprawie przejęcia przez Nvidię firmy Arm
  • Jak BIK spożytkował dane z miasta Łodzi, by stworzyć tech sandbox
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200