Thomas-Krenn.AG i SUSE przedstawiają pierwsze urządzenia z SUSE Enterprise Storage 2

Równolegle z premierą drugiej generacji rozwiązania SUSE Enterprise Storage, firmy SUSE i Thomas-Krenn.AG poinformowały podczas światowej konferencji SUSECon w Amsterdamie o udostępnieniu trzech urządzeń wykorzystujących oprogramowanie SUSE Enterprise Storage 2, które służy do obsługiwania systemów pamięci masowej.

Zaprezentowane dziś urządzenia to efekt współpracy obu dostawców w dziedzinie zdefiniowanych programowo pamięci masowych (Software Defined Storage, SDS). Są to jednocześnie pierwsze w świecie kompletne urządzenia, które zapewnią obsługę środowisk heterogenicznych, zawierających nie tylko serwery Linux, ale również Windows czy VMware.

Wszystkie trzy urządzenia dostępne są w postaci kompletnych zestawów obejmujących sprzęt, abonamenty na oprogramowanie SUSE Enterprise Storage 2 i system SUSE Linux Enterprise Server, wsparcie dla sprzętu zapewniane przez Thomas-Krenn.AG, pomoc techniczną w sprawach oprogramowania świadczoną przez SUSE oraz usługi wsparcia przy instalacji i konsulting.

Zobacz również:

Urządzenia firmy Thomas-Krenn.AG z SUSE Enterprise Storage zostały zaprojektowane z myślą o bardzo szerokiej gamie zastosowań, wymagających skalowalnych pamięci masowych o wysokiej dostępności. „All-rounder” to produkt klasy entry-level. W tym przypadku klaster oferuje łączną pojemność 3,2 TB na dyskach półprzewodnikowych (SSD) i 64 TB na dyskach twardych.

Wersja „Performance-Optimised” dysponuje 19,2 TB pojemności na dyskach flash, zaś „Capacity-Optimised” ma 4 TB w postaci dysków SSD i 304 TB na dyskach twardych. Wszystkie trzy systemy składają się z czterech węzłów Ceph, z których trzy pełnią rolę równorzędnych węzłów monitorujących. Bramy iSCSI łączące z siecią publiczną umożliwiają również współpracę z serwerami Windows lub VMware.

Wewnętrzna sieć klastra o przepustowości 10 GB łączy ze sobą poszczególne węzły, zaś zdwojone przełączniki zapewniają redundancję. Rolę dysków SSD pełnią moduły klasy korporacyjnej Intel DC S3710, zaprojektowane pod kątem dużej trwałości pracy przy częstych zapisach i wysokiej wydajności. Każdą z płyt węzłów wyposażono w dwa ośmiordzeniowe procesory Xeon E5-2630v3.

System operacyjny – SUSE Linux Enterprise Server 12 – zainstalowany jest na dyskach SATA DOM (disk on module) na każdej z płyt węzłów, dzięki czemu wszystkie sloty dostępne są dla klastra.


TOP 200