ThinkPad X1 Carbon 6 - recenzja wytrzymałego i wydajnego laptopa dla biznesu


Laptopy z serii ThinkPad X1 Carbon to jedne z najbardziej wydajnych konstrukcji przeznaczonych dla użytkowników biznesowych. Co więcej, urządzenia te charakteryzują się wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne potwierdzoną przez niezależne testy wojskowe. Sprawdziliśmy jak komputer ten sprawdza się w praktyce. Zapraszamy do zapoznania się z recenzją redakcji PC World.

Już na pierwszy rzut oka ThinkPad X1 Carbon sprawia wrażenie sprzętu z najwyższej półki. Obudowę wykonano z czterowarstwowego włókna węglowego. Znajdziemy tu także specjalną konstrukcję ze stopu magnezu, zwiększającą wytrzymałość urządzenia, o nazwie Roll Cage. Komputer jest przy tym niezwykle lekki (w najlżejszej wersji nawet 1,13 kilograma) oraz smukły (16 milimetrów).

Carbon 6 generacji dostępny jest z 14-calowym ekranem wyświetlającym obraz w jakości FULL HD, WQHD oraz WQHD HDR. Maksymalna rozdzielczość wynosi więc 2560 x 1440 pikseli przy jasności 500 nitów. Sercem urządzenia jest procesor Intel Quad Core 8 generacji. Prócz tego znajdziemy tu do 16 GB pamięci RAM, kartę graficzną Intel UHD Graphics 620 oraz dysk SSD o pojemności od 128 GB do 1 TB.

ThinkPady przechodzą 12 testów militarnych w ponad 21 próbach, zgodnych ze standardem wojskowym MIL-STD 810G stworzonym przez Departament Obrony Stanów Zjednoczonych. Dzięki temu użytkownicy ThinkPadów mają pewność, że ich laptop przetrwa upadek, czy będzie dalej działał nawet w temperaturze +60⁰ czy -20⁰.

Zapraszamy do obejrzenia pełnej wersji recenzji:

Zapisz się na bezpłatny newsletter. Dowiesz się o webinarach, nowych case study oraz white paperach.