Think Warsaw 2018: AI, blockchain, bezpieczeństwo, infrastruktura – 50 panelistów o przyszłości rynku IT

Materiał promocyjny 18 września br. odbędzie się Think Warsaw, organizowane przez firmę IBM spotkanie dla wszystkich, którzy chcą porozmawiać z czołowymi przedstawicielami rynku IT. Tegoroczne wydarzenie odbędzie się pod hasłem Technologia w służbie ludzkości. Jednym z zaproszonych gości będzie Tanmay Bakshi, znany architekt sieci neuronowych, specjalista od rozwiązań kognitywnych i jeden z najmłodszych programistów świata.

Think Warsaw to spotkanie dla tych, którzy szukają inspiracji, wiedzy i innowacji na dynamicznie rozwijającym się rynku IT, a także chcą porozmawiać i wymienić swoje poglądy z największymi autorytetami z tej branży. Podczas wydarzenia poruszone zostaną tematy nowinek technologicznych z zakresu sztucznej inteligencji, blockchain, komputerów kwantowych, chmur, danych, bezpieczeństwa czy infrastruktury. Spotkanie będzie stanowić również świetną okazję do znalezienia partnerów do współpracy w tych obszarach.

W wydarzeniu będzie uczestniczyć wielu gości specjalnych. Wśród nich znajdzie się m.in. 14-letni Tanmay Bakshi, jeden z najmłodszych na świecie programistów, który używa mechanizmów kognitywnych i chmurowych do budowania aplikacji mających za zadanie poszerzenie umiejętności ludzkich. Bakshi jest architektem sieci neuronowych, autorem publikacji, prelegentem TED, nosi tytuł IBM Champion oraz Honorary IBM Cloud Advisor, a także prowadzi cykl IBM Facebook Live Series o nazwie Watson Made Simple with Tanmay. Jest ekspertem w kwestii wykorzystania obliczeń kognitywnych w takich obszarach jak bankowość, finanse, opieka zdrowotna i medycyna, a także muzyka czy chatboty. Jedno z jego przemówień na temat wykorzystania systemów sztucznej inteligencji w kontekście badania skłonności samobójczych u nastolatków można obejrzeć pod linkiem.

Obecnie Bakshi bierze udział w projekcie mającym na celu zachęcenie oraz szkolenie 100 tysięcy dzieci oraz początkujących programistów, aby pomóc im w tworzeniu własnych rozwiązań opartych o systemy kognitywne czy mechanizmy sztucznej inteligencji. Bakshi wierzy bowiem, że tego typu rozwiązania przyczynią się do zwiększenia możliwości człowieka, nie zaś do zastąpienia ludzkiej pracy maszynami. Takie poglądy prezentuje m.in. w swoich opracowaniach dotyczących technologii medycznych na temat poszerzenia zdolności osób niepełnosprawnych przez wykorzystanie rozwiązań kognitywnych Internetu Rzeczy.

Poza wystąpieniem Tanmay’a Bakshi, w programie Think Warsaw 2018 znajdziemy przemówienia około 50 ekspertów z zakresu technologii. Towarzyszyć im będą pokazy rozwiązań i interaktywnych symulacji w specjalnie przygotowanej Experience Zone, a także wywiady, dyskusje panelowe i debaty oksfordzkie z udziałem ekspertów branżowych, przedstawicieli środowisk akademickich i rządowych, naukowców i członków zarządów polskich firm. Wydarzenie będzie okazją do nawiązania kontaktów biznesowych z przedstawicielami wielu sektorów gospodarki nierozerwalnie związanych z rynkiem IT, a w specjalnie przygotowanej Partner Zone będzie można porozmawiać z partnerami handlowymi IBM.

Aby dowiedzieć się więcej na temat konferencji kliknij tutaj.