The Webby Awards – ogłoszono nominacje do ósmej edycji

Już po raz ósmy stają ze sobą w szranki najlepsze serwisy internetowe na świecie. Międzynarodowa Akademia Sztuki Cyfrowej i Nauki (International Academy of Digital Arts and Sciences) ogłosiła właśnie nominacje do kolejnej edycji tej prestiżowej nagrody.

The Webby Awards – ogłoszono nominacje do ósmej edycji

W 30 kategoriach tematycznych zostało nominowanych w sumie 150 wyróżniających się zdaniem akademii serwisów internetowych. Każdy internauta już dziś może wziąć udział w głosowaniu pod adresem:http://www.webbyawards.com/peoplesvoice . Głosowanie to będzie trwało do 7 maja 2004, zaś oficjalne wyniki ogłoszone zostaną 12 maja 2004. Poniżej znajdziecie pełną listę tegorocznych nominacji wraz z podziałem na kategorie tematyczne:

AKTYWIZM:

A World Connected -http://www.aworldconnected.com

Earth Island Institute -http://www.earthisland.org

Human Rights Campaign -http://www.hrc.org

San Francisco Bay Area Independent Media Center -http://www.indybay.org/

Tolerance.org -http://www.tolerance.org

NAJSKUTECZNIEJSZA DZIAŁALNOŚĆ W SIECI:

BBC News -http://www.bbc.co.uk/news

Google -http://www.google.com

LEGO.com -http://www.lego.com/

Turner Classic Movies -http://turnerclassicmovies.com

Wikipedia -http://www.wikipedia.org

BROADBAND:

CBC Radio 3 -http://www.cbcradio3.com

Heavy -http://www.heavy.com

Noggin -http://www.noggin.com

P.O.V.- Borders: Environment -http://www.pbs.org/pov/borders/index_flash.html

ZeD -http://zed.cbc.ca

HANDEL:

Big Fun Toys -http://www.bigfuntoys.com

eBay -http://www.ebay.com

iTunes Music Store -http://www.apple.com/itunes/store/shop.html

Martha Stewart Living -http://www.marthastewart.com

Netflix -http://www.netflix.com

SPOŁECZNOŚĆ:

FictionAlley.org -http://www.fictionalley.org/

Friendster -http://www.friendster.com

Livejournal.com -http://www.livejournal.com/

SuicideGirls -http://www.suicidegirls.com

Wikipedia -http://www.wikipedia.org

EDUKACJA:

BBC - Human Body -http://www.bbc.co.uk/science/humanbody

Halifax Explosion -http://www.cbc.ca/halifaxexplosion

NationalGeographic.com Education -http://www.nationalgeographic.com/education

Newseum - The Interactive Museum of News -http://www.newseum.org

Shakespeare: Subject to Change -http://www.ciconline.org/bdp1/

MODA:

Big Magazine -http://www.bigmagazine.com/home.htm

colette -http://www.colette.fr

ISSEY MIYAKE -http://www.isseymiyake.com/

SHOWstudio -http://www.showstudio.com

www.style.com -http://www.style.com

FILM:

DOGVILLE -http://www.tvropa.com/Dogville/

FOG OF WAR -http://www.sonyclassics.com/fogofwar/indexFlash.html

Spellbound -http://www.spellboundmovie.com

Sundance Online Film Festival -http://www.sundanceonlinefilmfestival.org/

The Dreamers -http://www.the-dreamers.com/

FINANSE:

Citi -http://www.citibankonline.com

idAnalytics -http://www.idanalytics.com

Marketocracy -http://www.marketocracy.com

U.S. Securities and Exchange Commission -http://www.sec.gov

Yodlee -http://www.yodlee.com

GRY:

BrettspielWelt (Board Game World) -http://www.brettspielwelt.de/

Samorost -http://analogik.org/downloads/multimedia/samorost/samorost.swf

Star Wars Galaxies -http://starwarsgalaxies.station.sony.com/

There -http://www.there.com

Yohoho! Puzzle Pirates -http://www.puzzlepirates.com/

PRAWO I RZĄD:

Brisbane City Council -http://www.brisbane.qld.gov.au/

FedStats -http://www.fedstats.gov

HealthyOntario.com -http://www.healthyontario.com

The Scottish Parliament -http://www.scottish.parliament.uk

Washington State Public Disclosure Commission -http://www.pdc.wa.gov/

ZDROWIE:

Black Women's Health Imperative -http://www.BlackWomensHealth.org

cancerfacts.com -http://www.cancerfacts.com/

HIVSTOPSWITHME -http://www.hivstopswithme.org

KidsHealth -http://KidsHealth.org

teenwire -http://www.teenwire.com/

HUMOR:

Engrish.com -http://www.engrish.com

Modern Humorist -http://www.modernhumorist.com

Red vs. Blue -http://www.redvsblue.com/

The Onion -http://www.theonion.com

WHITEHOUSE.ORG -http://www.whitehouse.org

PORADNIKI:

DIYnetwork.com -http://diynetwork.com

Epicurious.com -http://www.epicurious.com

Food Network -http://www.foodnetwork.com

GoCityKids -http://gocitykids.com

Readymade -http://www.readymademag.com/

MUZYKA:

BeatPort -http://www.beatport.com

Bleep -http://www.bleep.com

iTunes Music Store -http://www.apple.com/itunes/store/

Live365 - The World's Largest Internet Radio Network -http://www.live365.com

musicplasma -http://www.musicplasma.com/

SZTUKA INTERNETOWA:

Access -http://www.accessproject.net/

Communimage -http://www.communimage.ch/engl/

Gravity -http://art.teleportacia.org/exhibition/GRAVITY/

Uncle Roy All Around You -http://www.uncleroyallaroundyou.co.uk/

velvet-strike -http://www.opensorcery.net/velvet-strike/

WIADOMOŚCI:

Aljazeera.Net -http://english.aljazeera.net/HomePage

BBC News -http://www.bbc.co.uk/news

NationalGeographic.com News -http://www.nationalgeographic.com/news

RocketNews -http://www.rocketnews.com

TheSmokingGun -http://thesmokinggun.com

STRONY PRYWATNE:

Brukoworld -http://www.brukoworld.com

Ggreg.com -http://www.ggreg.com

Jeff Harris -http://www.jeffharris.org

RAKU-GAKI.COM -http://www.raku-gaki.com/

This is our son, so far -http://www.steveandria.com/kynan

POLITYKA:

Blog for America -http://blogforamerica.com

Center for Responsive Politics -http://www.opensecrets.org

Electronic Frontier Foundation -http://www.eff.org/

Meetup -http://www.meetup.com

NYTimes.com Political Campaigns -http://www.nytimes.com/campaigns

MAGAZYNY:

AlterNet -http://www.alternet.org

Mother Jones magazine -http://www.motherjones.com

National Geographic: Online Edition -http://www.nationalgeographic.com/magazine

Nerve -http://www.nerve.com

{fray} -http://www.fray.com

RADIO:

KEXP Radio Online -http://www.kexp.org

Live365 - The World's Largest Internet Radio Network -http://www.live365.com

Public Radio Exchange -http://www.prx.org

PublicRadioFan.com -http://www.publicradiofan.com

WTOP Radio -http://www.wtopnews.com/

NAUKA:

BBC - Science & Nature -http://www.bbc.co.uk/sn/

Edheads Virtual Knee Surgery -http://www.edheads.org/activities/knee/

Exploratorium -http://www.exploratorium.edu/

How Stuff Works -http://www.howstuffworks.com

Hubble Space Telescope -http://www.hubblesite.org

USŁUGI:

Google -http://www.google.com

Gracenote CDDB -http://www.gracenote.com/music

iTunes Music Store -http://www.apple.com/itunes/store/shop.html

Meetup -http://www.meetup.com

MIT OpenCourseWare -http://ocw.mit.edu/index.html

RELIGIA:

Ashrei - Happy, Blessed -http://www.ashrei.com

beliefnet -http://www.beliefnet.com

GraceCathedral.org -http://www.GraceCathedral.org

My Hero--Heroes of Faith -http://www.myhero.com/faith/faith_content.asp

MyJewishLearning.com -http://www.myjewishlearning.com

SPORT:

BBC Sport -http://news.bbc.co.uk/sport/

ESPN.com -http://www.espn.com

eteamz -http://www.eteamz.com/company/sites/finder/

NASCAR.COM's TrackPass with PitCommand -http://www.nascar.com/multimedia/about/

Streetplay.com -http://www.streetplay.com/

TECHNIKA:

Everything2 -http://www.everything2.com

Grid Technology -http://gridcafe.web.cern.ch/gridcafe/

Map24 -http://www.map24.com

teoma.com -http://www.teoma.com

Unihan Database -http://www.unicode.org/charts/unihan.html

PODRÓŻE:

Fodors.com -http://www.fodors.com

IgoUgo -http://www.igougo.com

LonelyPlanet.com -http://www.lonelyplanet.com

LuxuryLink.com -http://www.luxurylink.com

Pure NZ -http://www.purenz.com/

TV:

FRONTLINE World -http://www.pbs.org/frontlineworld

HistoryChannel.com -http://www.HistoryChannel.com

Home and Garden Television -http://www.hgtv.com/

Noggin -http://www.noggin.com

PBS.org -http://www.pbs.org

DZIWNE:

A Portrait of You and Stevie Nicks -http://www.johannas-art.com/Portraits.htm

Car Stuck Girls -http://www.carstuckgirls.com

Cliff Pickover's Reality Carnival -http://www.realitycarnival.com

Fortean Times -http://www.forteantimes.com/

weirdomusic.com -http://weirdomusic.com

DZIECI:

Arthur -http://pbskids.org/arthur

Listen Up! -http://www.listenup.org

PBS Kids Online -http://www.pbskids.org

The Fin, Fur and Feather Bureau of Investigation -http://www.fffbi.com

WIRETAP -http://www.wiretapmag.org

Więcej informacji: http://www.webbyawards.com


TOP 200