The Polished Group współtworzy produkty SpeedTrack

Krakowska spółka i amerykański producent będą współpracować na rozwojem technologii ułatwiającej zarządzanie, przeszukiwanie i analizowanie informacji z bardzo dużych baz danych.

Krakowska spółka zawarła umowę z firmą informatyczną SpeedTrack. TPG we współpracy ze amerykańskim partnerem stworzy oprogramowanie oparte na autorskiej technologii SpeedTrack zwanej Guided Information Access (GIA). Wartość kontraktu została oszacowana na kilkaset tysięcy dolarów. Nowym produktem ma być aplikacja pozwalająca na zarządzanie, przeszukiwanie i analizowanie informacji z bardzo dużych baz danych, w oparciu o założony system ważności informacji. Aplikacja oferowana będzie bankom, firmom ubezpieczeniowych, operatorom telekomunikacyjnym czy też elektrowniom.

Technologia GIA została pierwotnie stworzona przez firmę Nisus Software, która następnie przekazała całą kontrolę nad nią swojej spółce zależnej, SpeedTrack.

Zobacz również:

  • Apple rozważa rezygnację z chińskiego poddostawcy podzespołów
  • Polska technologia 5G idzie w świat

Nowy produkt ma pojawić się w połowie przyszłego roku na rynku amerykańskim. TPG prawdopodobnie również rozpocznie sprzedaż tego oprogramowania. Firma będzie posiadać prawa wyłączności na jego dystrybucję w Europie Środkowo-Wschodniej. TPG współpracowała już przy tworzeniu innych produktów Nisus Software, m.in sprzedawanego na amerykańskim i japońskim rynku edytora tekstów Nisus Writer.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200