Teta zadebiutuje na giełdzie

Wrocławska spółka zamierza stać się dostawcą oprogramowania dla administracji i służby zdrowia. Część środków niezbędnych do dalszej ekspansji firmy na rynku i poszerzenia linii produktów firma prawdopodobnie pozyska z giełdy.

W pierwszym półroczu br. Teta osiągnęła przychody w wysokości 16 mln zł, a zysk netto firmy wyniósł 1 mln zł. Według prognoz spółki, do końca tego roku przychody wzrosną do 40 mln zł, a zysk utrzyma się przynajmniej na poziomie z pierwszego półrocza. Zarząd wrocławskiej firmy potwierdził zamiar wejścia spółki na warszawską giełdę. Debiut Tety na parkiecie miałby nastąpić już w przyszłym lub w 2003 roku.

Strategia firmy na najbliższy okres będzie polegać na uzupełnianiu i poszerzaniu linii produktów. W ofercie spółki od niedawna znajduje się system TETA_CRM. Oprogramowanie ma zostać wkrótce uzupełnione modułami workflow i call center. Na rynek trafiła ostatnio terminalowa wersja systemu MRP-II: TETA_C. W nowe funkcje wzbogacił się również jeden z najbardziej znanych produktów firmy - TETA_Personel. Do sprzedaży wprowadzono też tańszą i uproszczoną wersję tego pakietu (TETA_Personel Start).

Zobacz również:

  • Holandia ogranicza korzystanie z Google Chrome i ChromeOS
  • Przeglądarka Edge wspiera dodatkowy mechanizm bezpieczeństwa

Na bazie nowych i istniejących już produktów Teta zamierza oferować rozwiązania dla firm dystrybucyjnych, administracji i służby zdrowia. Będą to nowe strategiczne kierunki rozwoju firmy. W realizacji celów ma pomóc współpraca z niektórymi partnerami firmy. Teta planuje ściślej współpracować m.in. z Rodan Systems, która opracowała część modułów do oprogramowania TETA_Personel.

Głównym udziałowcem w Teta SA jest fundusz Enterprise Investors, posiadający w spółce 53,85% udziałów. Do czasu giełdowego debiutu firma może liczyć na dalsze finansowanie ze strony funduszu. Firma działa od 1987 r. i zatrudnia 330 osób.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200