Teta bliżej przejęć

Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy Tety zatwierdziło 20 października nową emisję akcji spółki. Pozyskane w jej ramach 20 mln zł firma przeznaczy na przejęcia. W ubiegłym tygodniu spółka podpisała już list intencyjny z jednym z czeskich producentów systemów ERP.

Nowa emisja - której terminu jeszcze nie ustalono - obejmie 2 mln akcji po cenie 10 zł. Za te pieniądze Teta chce kupić udziały w krajowych i zagranicznych firmach informatycznych. Najpóźniej do końca stycznia 2007 r. ma przejąć 60% udziałów czeskiego producenta ERP. Zarząd spółki na razie nie ujawnia o jaką firmę chodzi. Teta zawarła także wstępne porozumienie dotyczące przejęcia niewielkiej krajowej firmy produkującej "oprogramowanie komplementarne" z własnymi rozwiązaniami wrocławskiej spółki.

Teta liczy, że przychody przyszłej grupy kapitałowej w 2007 sięgną 70 - 100 mln zł. W bieżącym roku Teta spodziewa się uzyskać 42 mln zł przychodu i 6,2 mln zł zysku netto.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200