Testy porównawcze potwierdzają dużą wydajność serwerów Lenovo ThinkSystem

Firma Lenovo poinformowała o ustanowieniu przez jej urządzenia należące do nowej platformy ThinkSystem, która bazuje na procesorach Intel Xeon Scalable, 42 nowych rekordów w testach porównawczych.

Na początek przypomnienie, czym jest ThinkSystem. To marka firmy Lenovo obejmującą trzy elementy: serwery, pamięci masowe oraz systemy sieciowe. Jeśli chodzi o serwery, to platforma obejmuje 14. urządzeń stelażowych i wolnostojących (obudowa typu wieża).

Lenovo twierdzi iż jest pierwszym producentem, który pokonał barierę 100 USD/mierzone transakcje na sekundę (tpsE) w teście TPC-E, osiągając 93,48 USD/tpsE, czyli o 16% mniej niż w przypadku poprzedniego poziomu odniesienia wynoszącego 111,65 USD/tpsE. Oprócz najniższego poziomu USD/tpsE firma Lenovo osiągnęła także najwyższą wydajność spośród wszystkich producentów systemów

Zobacz również:

2-gniazdowych — 6598,36 tpsE.

Lenovo ThinkSystem SR650 ustanowił też nowy światowy rekord wydajności jednowęzłowych serwerów 2-gniazdowych pod względem wskaźnika SPECmpiM_base2007 z zestawu MPI M2007 testów SPEC MPI 2007 Benchmark9.

I jeszcze jeden przykład podany przez Lenovo. Jej systemy obliczeniowe pobiły światowe rekordy pod względem wskaźnika SPECvirt_sc2013 w kategorii serwerów 2-gniazdowych oraz SPECjbb2015 w kategoriach serwerów 1-, 2-, 4- i 8-gniazdowych.

To tylko wybrane wyniki rekordów ustanowionych przez serwery Lenovo ThinkSystem. Więcej informacji na ten temat można znaleźć tutaj i tutaj.

http://lenovopress.com/LP0698.


TOP 200