Testy pamięci masowej Infortrend EonNAS 1510

Wydajność

Testy wydajnościowe przeprowadzone były przy użyciu programu ATTO Disk Benchmark, uruchomionego na systemie Windows 8. Przy okazji testów wydajnościowych sprawdziliśmy poprawność współpracy z nowym systemem Microsoftu, która jest bez zarzutu.

Zapis i odczyt na udostępniony zasób wykonaliśmy przy konfiguracji dysków w RAID5 dla plików o wielkości od 512 B do 8 MB. Wyniki transferu danych można obejrzeć na załączonym ekranie. Drugi test polegał na odczycie i zapisie 256 MB danych w postaci małych (ok. 100 KB) plików oraz pojedynczego dużego pliku (ok. 4,2GB).

Średnia prędkość zapisu małych plików była na poziomie 9,6 MB/s, odczyt 10,8 MB/s. Natomiast dla pojedynczego, dużego pliku były to wartości odpowiednio: zapis - 32,3 MB/s, odczyt - 46,8 MB/s. Otrzymane wartości pokazują, że nie ma zbyt wielkiej rozbieżności między odczytem i zapisem, co widać na wynikach uzyskanych podczas kopiowania plików oraz w testach wykonanych programem ATTO Disk Benchmark.

Podsumowanie

Testy pamięci masowej Infortrend EonNAS 1510
Atutem EonNAS 1510 z pewnością jest bardzo dobra organizacja i ergonomia panelu zarządzania, które sprawiają, że urządzenie może w tej kwestii skutecznie konkurować z produktami innych firm. Naszym zdaniem produkt firmy Infortrend ze swoimi zaawansowanymi funkcjami udostępniania i ochrony danych jest dobrym rozwiązaniem przeznaczonym dla średnich i małych firm. Prostota instalacji i obsługi nie powinna sprawić problemów nawet mniej doświadczonym użytkownikom, a w przypadku kłopotów z samodzielnym rozwiązaniem problemów, można skorzystać z wsparcia technicznego, które jest zapewnione bezterminowo w ramach zakupu urządzenia (z zakładanym czasem reakcji 24h). Producent udziela również 3-letniej gwarancji na zakupione urządzenie.

Mimo, iż głównym przeznaczeniem EonNAS 1510 jest udostępnianie danych, może on posłużyć również jako platforma backupowa, dzięki dostarczanemu w pakiecie oprogramowaniu FarStone TotalRecovery Pro (12 licencji) przeznaczonemu na stacje robocze oraz współpracy z oprogramowaniem backupowym innych firm. Niestety, brakuje możliwości synchronizacji/backupu danych do chmury, co zapewniłoby pewną niezależność od jednego urządzenia w przypadku awarii EonNAS.


TOP 200