Testowanie webowego Messengera

Microsoft udostępnił testową wersję serwisu, za pośrednictwem którego można korzystać z komunikatora MSN Messenger nie instalując tej aplikacji. Finalna wersja usługi ma zostać zaprezentowana pod koniec roku.

Microsoft już drugi raz pokazał nowy serwis - z tym, że pierwsza prezentacja (w ubiegłym tygodniu) była przypadkowa. Nowa usługa, dostępna pod adresemhttp://Webmessenger.msn.com na razie przeznaczona jest przede wszystkim dla użytkowników z USA, Francji, Niemiec i Japonii.

Przedstawiciele koncernu mówią, że komunikator dostępny za pośrednictwem strony internetowej może być bardzo przydatny dla tych użytkowników, którzy z jakiegoś powodu nie mogą zainstalować Messengera (czyli np. dla osób korzystających z komputera w szkole, bibliotece czy w pracy).

Zobacz również:

  • Slack podnosi ceny dla użytkowników subskrypcji Pro

Trzeba w tym miejscu zaznaczyć, że komunikator dostępny na stronie WWW to nic nowego - podobną usługę mają w swojej ofercie m.in. America Online (AIM Express) czy ICQ (ICQ2GO).

Do korzystania z webowej wersji MSN Messenger niezbędna jest przeglądarka Internet Explorer (wersja 5.0 lub późniejsze), Netscape (od 7.0) lub Mozilla (od 1.6) z włączoną obsługą pop-up'ów (komunikator otwiera się w nowym okienku). Do udziału w testach konieczne jest również posiadanie konta w systemie Microsoft Passport

Więcej informacji:

http://webmessenger.msn.com

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200