Terra Networks na razie nie potwierdza przejęcia portalu Lycos

Przedstawiciele Terra Networks, internetowej firmy należącej do hiszpańskiego operatora telekomunikacyjnego Telefonica, nie potwierdzają informacji, jakoby firma ta zawarła już umowę dotyczącą przeję...

Przedstawiciele Terra Networks, internetowej firmy należącej do hiszpańskiego operatora telekomunikacyjnego Telefonica, nie potwierdzają informacji, jakoby firma ta zawarła już umowę dotyczącą przejęcia znanego portalu Lycos.

"Prowadzimy obecnie rozmowy, trudno jednak powiedzieć, kiedy zostaną one zakończone i czy ostatecznie doprowadzą do porozumienia" - poinformował rzecznik Terra Networks.

Na początku tego tygodnia kilka źródeł podało, że Terra, w której Telefonica ma 70-proc. udział, przejmuje portal Lycos za kwotę 10-12 mld USD.

Zdaniem analityków, jeżeli firmy dojdą do porozumienia, ujawnią to prawdopodobnie dzisiaj, po zamknięciu amerykańskich giełd.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200