Terminal z potencjałem

Stacje Scovery mogą pracować jako emulatory popularnych terminali, stacje Javy i terminale systemu MetaFrame.

Stacje Scovery mogą pracować jako emulatory popularnych terminali, stacje Javy i terminale systemu MetaFrame.

Siemens wprowadził na rynek nowe, wielofunkcyjne terminale z rodziny Scovery, które mają zastąpić oferowane dotychczas przez firmę modele Scenic Pro Net S i Net Term.

Scovery, choć może być wyposażony we wszystkie elementy komputerów PC (dysk twardy, napęd CD-ROM, stację dyskietek itp.), znacznie różni się od standardowych stacji roboczych. Standardowo zawiera system operacyjny Linux, zapisany w pamięci typu Flash. To umożliwia uruchamianie stacji roboczej, nawet jeśli nie jest ona wyposażona w dysk twardy, i gwarantuje, że system nie będzie usunięty lub zmodyfikowany przez nie autoryzowanych użytkowników. Stacja może być także uruchamiana za pomocą systemu znajdującego się na serwerze sieciowym.

Flash terminala Scovery, oprócz systemu operacyjnego Linux, zawiera także klienta protokołu ICA dla Linuxa. Dzięki temu może on funkcjonować jako końcówka oprogramowania Windows Terminal Server, wzbogaconego o oprogramowanie Citrix MetaFrame. Może także współpracować z poprzednią wersją tego pakietu Citrix WinFrame, pracującą na bazie Windows NT Server 3.51.

Użytkownicy, którzy będą chcieli stosować Scovery jako komputer sieciowy pracujący z wykorzystaniem aplikacji pisanych w Javie, mogą zaopatrzyć się w jego bardziej zaawansowaną wersję wyposażoną w pamięć flash o pojemności 16 MB. Oprócz Linuxa w takiej pamięci zawarta jest także przeglądarka Netscape Navigator z maszyną wirtualną Javy.

Stacje Scovery są wyposażone w emulatory terminali zgodne ze standardami x3270, ANSI, VT320, X.11, 5250, 9750 oraz 97801, stosowanym w terminalach Siemensa.

Terminale Scovery są dostępne w trzech wersjach. Najprostszy Model 211 zawiera procesor IDT WinChip C6 200 MHz. Średnio zaawansowany Model 212 oferuje procesor AMD K6-2 300 MHz, a najbardziej zaawansowany Model 250 może być wyposażony w procesor Intel Pentium II. Każdy model zawiera karty sieciową 10/100 Mb/s i grafiki z 4 MB pamięci.


IBM Think Digital Summit Poland, 16-17 września 2020
TOP 200