Teradata z ofertą opartą na mechanizmach Hadoop

Firma zaproponuje gotowe, wyspecjalizowane, predefiniowane rozwiązania sprzętowo-aplikacyjne i niezależne od warstwy sprzętowej systemy wspierające zarządzanie danymi. Ofertę uzupełnią kompleksowe usługi wsparcia i konsultingu.

Teradata zapewni klientom preintegrowane systemy sprzętowo-aplikacyjne dostosowane do środowiska. Rozwiązania będą zoptymalizowane pod kątem specyfiki wykorzystania mechanizmów Hadoop w kontekście przechowywania i zarządzania dużymi zasobami informacji bądź sprawnego przetwarzania zbiorów informacji w celach analitycznych. Oferta stanowi rozwinięcie wprowadzonych na rynek w lutym br. rozwiązań sprzętowo-aplikacyjnych Teradata Aster Dig Analytics Appliance. Wykorzystujące mechanizmy Hadoop urządzenie pełni rolę platformy zoptymalizowanej pod kątem szybkiej eksploracji i analizy dużych wolumenów danych. W ofercie znajdą się systemy oparte na rozwiązaniach sprzętowych Teradata i rozwiązania bazujące na serwerach firmy Dell.

Teradata będzie oferować klientom samodzielne, przystosowane komponenty aplikacyjne. Dzięki współpracy amerykańskiego koncernu z firmą Hortonworks wchodzące w skład nowej oferty rozwiązania warstwy aplikacyjnej opierają się na mechanizmach rozwijanych przez firmę Teradata oraz mechanizmach Hortonworks Data Platform. Hortonworks przejmuje również odpowiedzialność za rozwiązywanie poważniejszych zgłaszanych przez klientów problemów z implementacją środowiska Hadoop. Uzupełnieniem mają być rozbudowane narzędzia wspierające zarządzanie środowiskami przetwarzania i bezpieczeństwem. "Wszystkie elementy oferty są sprzedawane, dostarczane i wspierane przez firmę Teradata. Liczna społeczność nieustannie komunikujących się i współpracujących deweloperów gwarantuje innowacyjność dużo wyższą niż w przypadku rozwoju oprogramowania ograniczonego do wizji i zasobów jednego dostawcy" - dodaje Chris Twogood. Z nowej technologii korzystają już firmy takie jak Wells Fargo, Swisscom, Dell, Comcast.

Częścią są kompleksowe usługi konsultingu biznesowego, technologicznego i wsparcia technicznego. Wszystkie usługi wsparcia i konsultingu będą w pełni zlokalizowane oraz dostosowane do lokalnych rynków. "Zależy nam, żeby środowisko Hadoop stało się w pełni dostosowane do potrzeb i możliwości biznesu. Nasza strategia jest ukierunkowana na popularyzację mechanizmów Hadoop w głównym nurcie branży IT. Od rozwiązań konkurencyjnych naszą ofertę odróżnia wyższa elastyczność, otwartość na różne technologie i duża wartość dodana" - zapewnia Chris Twogood. "Cechą charakterystyczną platformy Hadoop jest też otwartość na inne technologie, co przekłada się na łatwość dostępu do informacji i swobodę budowania wartości na bazie dużych wolumenów danych" - dodaje Twogood.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200