Ten znany komunikator może trafić w ręce Microsoftu

Wszystko wskazuje na to, że Microsoft chce odgrywać większą rolę na rynku komunikatorów i uważa, że platforma ta może jej przysporzyć kolejnych zysków. Korporacja przymierza się do przejęcia Discord.

Discord

Microsoft gotów jest zapłacić za tę platformę astronomiczną kwotę 10 mld USD, czyli prawie 40 mld zł. Platforma (która powstała siedem lat temu z myślą o świadczeniu usług graczom komputerowym) rozwinęła się mocno w czasach pandemii. Obecnie korzysta z niej na całym świecie blisko 140 mln internautów, którzy mogą za jej pośrednictwem transmitować głos oraz przekazywać tekst, grafikę i obrazy wideo.

Aplikację można uruchamiać na urządzeniach Mac, PC, iPhone i Android, i co ważne jest bezpłatna. Użytkownicy mogą ją w każdej chwili uaktualnić do płatnej już wersji Discord Nitro, która oferuje wyższą jakość wideo, szybciej działający serwer, lepszą jakość transmisji na żywo i wyższe limity przekazywanych treści.

Zobacz również:

Nieoficjalnie mówi się iż Discord prowadzi już w tej sprawie rozmowy z Microsoftem, ale jak dotąd do opinii publicznej nie dotarły jeszcze oficjalnie żadne szczegóły techniczne tej transakcji.

Warto przypomnieć, że Discord zebrał w połowie zeszłego roku 100 mln USD na swoją działalność, co zostało zapewne zauważone przez Microsoft i nie pozostało bez wpływu na podjętą przez niego decyzję. W grudniu zeszłego roku inwestorzy giełdowi szacowali, że firma warta jest ok. 7 mld USD. Sądząc po cenie zaoferowanej przez giganta z Redmond, jej wartość musiała w ostatnich miesiącach znacząco wzrosnąć.


TOP 200