Ten procesor zapewni notebookom stuprocentową ochronę

Microsoft opracował nowy układ scalony, dzięki któremu notebooki – bo rozwiązanie to będzie stosowane przede wszystkim w tego rodzaju urządzeniach – będą bezpieczne i odporne na poczynania osób trzecich.

Pluton

Jest to procesor noszący nazwę Pluton, który ma być najpierw instalowany w notebookach Windows wytwarzanych przez firmy AMD, Intel i Qualcomm.

Pluton będzie pełnić rolę jednostki centralnej kontrolującej wszystkie zabezpieczenia stosowane w notebooku. Obecnie tego rodzaju mechanizmy są rozproszone po całym komputerze, co powoduje iż użytkownikowi jest trudno nad nimi zapanować.

Zobacz również:

Jak zapewnia Microsoft nowy procesor spowoduje, że zarządzania bezpieczeństwem systemu stanie się dużo łatwiejsze.

Biorąc pod uwagę fakt, że system Windows odchodzi od używania haseł na rzecz biometrycznych technologii uwierzytelniania użytkowników (np. takich jak rozpoznawanie twarzy czy identyfikowanie linii papilarnych), użytkownikowi notebooka jest trudno nad tym wszystkim zapanować.

Mając jednak przez sobą notebook wyposażony w układ Pluton użytkownik nie będzie musiał sobie zaprzątać tym głowy, gdyż przejmie on wszystkie zadania związane ochroną całego systemu na siebie.

Nie bez znaczenia jest też fakt, że po wprowadzenie do notebooka procesora Pluton, wszystkie dane dotyczące tożsamości będą weryfikowane i poddawana analizie za każdym razem gdy urządzenie jest uruchamiane.


TOP 200