Ten portal wspiera zdalną pracę nauczycieli

Ministerstwo Cyfryzacji przypomina, że od dwóch tygodni działa portal „zdalnelekcje”, który do dzisiaj odwiedziło ponad 2 mln osób i który wygenerował przez ten czas 38 mln odsłon. Portal cały czas jest aktualizowany i np. obecnie można na nim znaleźć przykładowy „plan lekcji” na najbliższe pięć dni.

Wszystkie udostępnione na tym portalu (gov.pl/zdalnelekcje) materiały dydaktyczne są bezpłatne. Jest on stale uzupełniamy nowymi materiałami, zbierając w jednym miejscu treści, które mogą się przydać podczas procesu zdalnego nauczania. Jednocześnie portal nic nie narzuca, dając nauczycielom pełną dowolność w ich doborze materiału. Aby ułatwić wyszukiwanie grupuje on treści na dwa sposoby.

Pierwszy koncentruje się na podziale na etapy nauczania i na przedmioty, a drugi proponuje swoisty „plan lekcji” na dany tydzień. Co przygotowaliśmy na najbliższy? „Nasz portal stale się zmienia, stale bowiem publikujemy tam nowe materiały . Pomagają nam w tym eksperci z Ministerstwa Edukacji Narodowej i NASK”, mówi minister Marek Zagórski. I dodaje, „Tylko przez ostatnie 14 dni opublikowaliśmy tam 3616 materiałów”.

Zobacz również:

  • Google Fiber testuje 20-gigabitowy internet dla użytkowników domowych z routerami Wi-Fi 7
  • Polska spadła w rankingu krajów przygotowanych do pracy zdalnej

W znajdującym się na portalu poradniku „Nauczycielu, poprowadź lekcje online” znajdują się łatwo dostępne, bezpłatne rozwiązania internetowe, które pozwalają na bycie w kontakcie z uczniami.

Ministerstwo cyfryzacji przygotowało też wspólnie z NASK proste tutoriale, które krok po kroku tłumaczą np. jak założyć grupę na portalu społecznościowym, czy też jak założyć swój kanał na platformie społecznościowej, a później prowadzić na nim swoje lekcje.

Źródło: Ministerstwo Cyfryzacji

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200