Ten polski bank postawił na chmurę publiczną

Bank Pekao S.A. poinformował o zakończeniu pierwszego etapu jednego z największych wdrożeń chmurowych w polskim sektorze finansowym. Chodzi o uruchomienie usługi Microsoft Teams, z której może obecnie korzystać ponad 11 tys. pracowników tej firmy.

Ten polski bank postawił na chmurę publiczną

Aplikacja Microsoft Teams to wchodzące w skład pakietu Office 365 narzędzie oparte na chmurze publicznej, które pozwala prowadzić telekonferencje, a także przetwarzać dokumentach w różnych obszarach banku w

Rozwój funkcjonalności chmurowych banku, którego przykładem jest m.in. implementacja Microsoft Teams, to jeden z kluczowych celów Strategii IT Banku Pekao S.A. na lata 2021-2024. Bank prowadzi obecnie prace nad uruchomieniem kolejnych funkcjonalności Microsoft Teams i Office365, a docelowo platforma będzie zintegrowana z innymi aplikacjami w banku.

Zobacz również:

  • Google przedstawia Gemini – nowy model AI
  • Teams nie będzie integralną częścią Windowsa 11
  • UE oskarża Microsoft o stosowanie praktyk monopolistycznych

Zdaniem Macieja Leśniewskiego, Dyrektora Departamentu Architektury i Procesów IT Banku Pekao S.A., realizując ten projekt Bank Pekao przetarł wiele ścieżek, w szczególności w zakresie zgodności regulacyjnej oraz bezpieczeństwa.

"Można powiedzieć, że ten projekt był jednym z kilku, które przecierały szlaki w zakresie możliwości wykorzystania usług chmurowych w sektorze finansowym, oferowanych przez publicznych dostawców chmurowych” - mówi Maciej Leśniewski.

Jak twierdzi Marek Lenz, Dyrektor Centrum IT, Bank Pekao S.A., implementacja MsTeams w banku jest kolejnym krokiem w konsekwentnej realizacji założeń naszej strategii IT, której fundamentem jest wykorzystanie rozwiązań chmurowych na szeroką skalę.

Z kolei Paweł Jakubik, członek zarządu Microsoft w Polsce, zauważa, że „obserwujemy ogromne przyspieszenie technologiczne, wielką potrzebę wzrostu kompetencji cyfrowych oraz gwałtowne zapotrzebowanie na rozwiązania chmurowe na polskim rynku. Wdrażając rozwiązania chmurowe do współpracy i komunikacji wzmacnia odporność firmy na wyzwania przyszłości, a pracownikom gwarantuje bezpieczne, elastyczne i skuteczne narzędzia pracy”.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200