Ten iPhone może sporo namieszać na rynku smartfonów

Na rynku smartfonów czeka nas być może w najbliższym czasie mała rewolucja. Analitycy twierdzą bowiem, że za sprawą jednego z nowych smartfonów firmy Apple, którego premiery można się spodziewać w pierwszym kwartale przyszłego roku, spora część użytkowników smartfonów pracujących pod kontrolą systemu Andoid, zdecyduje się przejść na system iOS.

Źródło: Apple

Chodzi o obsługujący połączenia 5G smartfon iPhone SE 3 (noszący też roboczą nazwę iPhone SE 2022), za sprawą którego na system iOS może przejść w dłuższym okresie nawet połowa użytkowników smartfonów, którymi zarządza system Android (czyli 1,5 mld) . Gdyby tak się stało, Apple zacząłby odgrywać znaczą rolę również na rynku smartfonów z dolnej i średniej półki – na którym prym wiodą obecnie takie firmy, jak Samsung, Huawei, Xiaomi czy szereg innych chińskich dostawców tego rodzaju sprzętu.

Analitycy spekulują, że smartfon iPhone SE 5G (w którym Apple instaluje procesor A15 Bionic) trzeba będzie zapłacić nie więcej niż 400 USD, a za podstawową wersję tego urządzenia użytkownicy mieszkający w mniej rozwiniętych krajach zapłacą nie więcej niż 300 USD.

Zobacz również:

Apple ma w przyszłym roku wyprodukować co najmniej 30 mln sztuk takich smartfonów i z każdym następnych rokiem zwiększać ich produkcję. Apple sprzeda w całym 2022 roku ok. 250 mln smartfonów, czyli o 10 mln milionów więcej niż w tym roku. Dlatego wartość giełdowa spółki może w nadchodzących miesiącach przekroczyć granicę 3 bilionów dolarów.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200