Ten „fake news” dotyczący technologii 5G robi wrażenie

YouTube poinformował, że będzie usuwać ze swoich stron wszystkie filmy, które rozpowszechniają fałszywe informacje iż technologia 5G przyczynia się do gwałtownego rozprzestrzeniania się koronawirusa COVID-19. Brzmi niewiarygodnie, ale w ostatnich dniach znaleźli się ludzie piszący takie bzdury i co gorsza tacy, którzy są skłonni w to uwierzyć.

Teorie spiskowe miały zawsze wielu zwolenników, ale czegoś takiego mało kto chyba się spodziewał. Wyznawcy takich teorii połączyli tym razem tak naprawdę raczkującą dopiero technologię mobilną 5G z....pandemią koronawirusa. Doszło nawet do tego, że w Wielkiej Brytanii zdarzały się przypadku podpalania masztów obsługujących bezprzewodowe połączenia 5G z obawy o to iż to właśnie one sprzyjają tej światowej pandemii. .

Według ostatnich informacji w Wielkiej Brytanii odnotowani co najmniej siedem takich ataków na maszty 5G. Podobno z objawami agresji ze stronach co bardziej krewkich zwolenników takiej spiskowej teorii spotkali się też inżynierowie dokonujący okresowych przeglądów takich masztów. Żeby było jeszcze śmieszniej, po bliższym przyjrzeniu się niektórym podpaleniom okazało się, że zaatakowany maszt wcale nie obsługiwał technologii 5G.

Zobacz również:

  • Instagram i Facebook wezmą wkrótce rozwód
  • Światowy ruch danych mobilnych potroi się w ciągu sześciu lat

Ponieważ w mediach społecznościowych pojawiło się sporo wpisów wspierających taką spiskową teorię, głos w tej sprawie zabrał nawet jeden z ministrów rządu Angielskiego. W opublikowanym niedawno wpisie na jednej z sieci społecznościowych zaprzeczył on stanowczo takim doniesieniom twierdząc, że są niebezpieczne i pozbawione jakikolwiek podstaw bzdury.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200