Ten chatbot WHO zapewni nam dostęp do wiarygodnych informacji dotyczących koronawirusa

WHO (World Health Organization; Światowa Organizacja Zdrowia) uruchomiła na należącej do Facebooka mobilnej platformie WhatsApp chatbota, który przekazuje użytkownikom informacje o rozszerzającej się ciągle pandemii koronawirusa COVID-19.

Aby skorzystać z tej usługi należy po uruchomieniu aplikacji WhatsApp zapisać w kontaktach numer +41 79 893 1892, wybrać go i wysłać wiadomość tekstową „Hi”. Chatbot odpowie wtedy wyświetlając na ekranie smartfona szereg informacji przydatnych do walki z koronawirusem.

WHO aktualizuje informacje na bieżąco i na razie są one wyświetlane w kilku językach, wśród których póki co nie ma polskiego (użytkownik ma do wyboru język angielski, arabski, chiński, francuski, rosyjski lub hiszpański). WHO zapowiada, że kolejne języki będą dodawane sukcesyjnie w ciągu najbliższych tygodni.

Zobacz również:

  • Darmowy hosting bije rekordy popularności
  • WhatsApp zwiększy do 2 GB wagę załączników w konwersacjach

Komentując tę inicjatywę dr Tedros Adhanom Ghebreyesus (dyrektor generalny WHO) mówi, „Technologia cyfrowa dała nam bezprecedensową okazję do tego, aby udostępniać użytkownikom informacje dotyczące tego zagrożenia tak szybko jak jest to możliwe, wyprzedzając w ten sposób o krok koronawirusa. Pomoże nam to ratować ludziom życie i chronić ich”.

WhatsApp ma również własną stronę informacyjną, która została przygotowana we współpracy z takimi organizacjami, jak UNICEF, ONZ i WHO. Właściciel aplikacji WhatsApp (Facebook) zapowiedział w zeszłym tygodniu, że zacznie umieszczać informacje o zagrożeniu wirusem COVID-19 na samym początku wiadomości rozsyłanych do użytkowników. Ma to zapewnić im dostęp do wiarygodnych i sprawdzonych informacji co jest bardzo ważne, gdyż od fałszywych wiadomości na ten temat aż roi się obecnie w internecie.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200