Telmax na parkiecie

Bydgoska spółka wkrótce zadebiutuje na warszawskiej giełdzie. KPWiG na mocy wydanej dzisiaj (16 kwietnia) decyzji, dopuściła akcje firmy do publicznego obrotu. Powstały w 1991 r. Telmax specjalizuje się w usługach integracyjnych dla średnich i dużych przedsiębiorstw.

KPWiG na mocy wydanej dzisiaj (16 kwietnia) decyzji, dopuściła akcje bydgoskiej spółki Telmax SA do publicznego obrotu. Powstała w 1991 r. firma specjalizuje się w usługach integracyjnych dla średnich i dużych przedsiębiorstw. Główny obszar jej działalności to projektowanie i budowa kompleksowej infrastruktury teleinformatycznej. Spółka zajmuje się ponadto wdrożeniami aplikacji wspomagających zarządzanie dla dystrybutorów energii i mediów komunalnych. Telmax jest m.in. przedstawicielem niemieckiej firmy Gentia.

W kwietniu 2000 r. Telmax Sp. z o.o. przekształciła się w spółkę akcyjną. Firma pozyskała ponad 7 mln zł z emisji obligacji, które objęły OFE Winterthur, Warta Vita SA oraz Fundusze Inwestycyjne PKO/Credit Suisse. Telmax przeznaczył środki na rozwój centrum danych i usług outsourcingowych. W ramach planowanego upublicznienia spółki, dotychczasowi inwestorzy będą mogli zamienić posiadane obligacje na akcję Telmaxu.

Zobacz również:


×