Telia tworzy w Warszawie centrum regionalne

Telia International Carrier uruchomiła centrum koordynujące sprzedaż usług i obsługę klientów firmy z obszaru Czech, Rosji, Węgier i krajów nadbałtyckich.

Telia International Carrier z początkiem listopada utworzyła w Warszawie centrum regionu Centralnej i Wschodniej Europy. "Biuro zostało formalnie uruchomione pierwszego listopada. Decyzja o jego utworzeniu wyszła od centrali firmy, która uznała, że najłatwiej będzie zarządzać koncernem regionalnie. Podobne centra jak to w Warszawie powstały w całej strukturze korporacji na całym świecie", wyjaśnia Michał Szustak, dyrektor marketingu w Telia International Carrier Poland.

Regionalne warszawskie biuro Telii nadzorować będzie sprzedaż i obsługę klientów z Czech, Rosji, Węgier i krajów nadbałtyckich. W przyszłości rozszerzy swoją odpowiedzialność również na Ukrainę, Słowację i Białoruś. Szefem centrum regionu Europy Centralnej i Wschodniej został dotychczasowy prezes polskiego oddziału Telia IC, Adam Sawicki.

"Usługi, które oferujemy realizowane są w oparciu o infrastrukturę, którą budujemy. Dlatego stosunkowo mocno skupimy się na rozbudowie naszej sieci", dodał M. Szustak. Telia IC, należąca do skandynawskiej firmy internetowej i telekomunikacyjnej - Telia AB, jest właścicielem i operatorem międzynarodowej sieci światłowodowej Viking Network. Docelowo sieć ta będzie obejmować 50 największych metropolii świata a jej łączna długość wyniesie 40 tys. kilometrów.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200